SP NR 1 W ŁOMŻY

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łomży
  ul. Reymonta 9, 18-400 Łomża
 • 086 218 44 39
liczba odwiedzin: 632679

OGŁOSZENIA

Od 4 lutego 2019 r. nastąpi zmiana planu.

AKTUALNOŚCI

 • Bezpieczne Ferie Zimowe - Obrazek 1

  1. Omijaj zamarznięte jeziora, rzeki, stawy! Jeśli chcesz bezpiecznie jeździć na łyżwach, skorzystaj z przygotowanych lodowisk.
  2. Wybieraj bezpieczne miejsca do zabawy – z dala od ulic, mostów!
  3. Zjeżdżaj na sankach, nartach z górek, które znajdują się daleko od jezdni!
  4. Zawsze informuj rodziców gdzie i z kim będziesz przebywał!
  5. Wracaj do domu zawsze o ustalonej porze, przed zapadnięciem zmroku!
  6. Korzystaj ze zorganizowanych form wypoczynku – tam jest bezpiecznie!
  7. Unikaj rozmów z obcymi ludźmi. Nie przyjmuj od nich prezentów, nie oddalaj się z nieznajomym!
  8. Ubieraj się stosownie do temperatury panującej na dworze.
  9. Na jezdnię wchodź uważnie i spokojnie, rozejrzyj się, bo widoczność na drodze jest ograniczona i kierowcy potrzebują więcej czasu do zahamowania pojazdu.
  10. Używaj elementów odblaskowych na odzieży zewnętrznej.
  11. Dbaj o zdrowie i higienę. Pamiętaj o zasadach zdrowego stylu życia i odżywiana oraz o zachowaniu podstawowych zasad higieny, które pomogą uchronić cię przed zachorowaniem na grypę i infekcję grypopodobne.

 • Dzień Babci i Dziadka w oddziale przedszkolnym 0a - Obrazek 1   Dzień Babci i Dziadka w oddziale przedszkolnym 0a - Obrazek 2

        W zimowy styczeń wpisane są szczególne dni, które wzbudzają ogromne, radosne emocje. Oczywiście jest to święto Babci i Dziadka. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo udanym i szczęśliwym. Babcia i dziadek mają zawsze dla nich czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze rozumieją ich dziecięce rozterki, ale przede wszystkim bardzo je kochają. Wnuczęta są dla nich radością życia. Dlatego, w podzięce za ich wielkie serce, w dniu 18 stycznia odbyły się uroczyste spotkania, które stały się tradycją w naszym przedszkolu. Seniorzy mogli podziwiać umiejętności swych wnuków prezentujących wiersze, piosenki i tańce. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować za trud włożony w ich wychowanie.
        Dopełnieniem uroczystych spotkań był słodki poczęstunek. Atmosfera była podniosła, pełna radości, uśmiechów i wzruszeń.

 •           W piątek 18.01.2019r. dzieci z oddziału przedszkolnego 0b gościły swoje ukochane babcie i dziadków z okazji ich święta. W uroczystości wzięła także udział pani wicedyrektor Anna Zakrzewska. Licznie przybyli goście obejrzeli pełną humoru inscenizację pt. „Czy babcia i dziadek są czarodziejami?” przygotowaną przez przedszkolaków. Dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami i uściskami. Na zakończenie wszyscy wzięli udział w słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców. To był jeden z najmilszych i najprzyjemniejszych dni w przedszkolu.

 • Bezpieczne ferie

   

  W czwartek 17 stycznia policjanci z Miejskiej Komendy Policji w Łomży przeprowadzili spotkanie na temat bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. prelekcji informowali o zagrożeniach dotyczących zabaw na śniegu i lodzie. Mundurowi udzieliliśmy rad, dotyczących zachowania w sytuacji, gdy pod ciężarem drugiej osoby załamie się lód. Podczas takich spotkań w szkołach policjanci przestrzegają przed korzystaniem z lodowisk na zbiornikach wodnych, czy zjeżdżaniem na sankach w pobliżu ulic.

  Galeria Bezpieczne ferie

 •        14 stycznia 2019 r., w ramach realizacji innowacji pedagogicznej: „Mali artyści w wielkim świecie sztuki”, uczniowie klasy I c rozpoczęli drugą część warsztatów w  Galerii Sztuki Współczesnej w Łomży, pod hasłem: MOBILE ART.


  W klasie I c – druga część warsztatów rozpoczęła się! - Obrazek 1   W klasie I c – druga część warsztatów rozpoczęła się! - Obrazek 2   W klasie I c – druga część warsztatów rozpoczęła się! - Obrazek 3

   

  Czy wiecie, że Mobile Art
  to kierunek we współczesnej sztuce,
  który na zagadnieniu ruchu się koncentruje,
  a twórca - mobile z drutu i kolorowego papieru konstruuje?
  Rzeźby, pod wpływem ruchu powietrza lub zmiany temperatury, się poruszają,
  dlatego samych autorów tych dzieł, ale i znawców sztuki - po prostu czarują i zachwycają!

   

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łomży
  ul. Reymonta 9, 18-400 Łomża
 • 086 218 44 39

Galeria