SP NR 1 W ŁOMŻY


 •        Wychowankowie świetlicy już nie raz udowodnili, że nie są obojętni na krzywdę innych i mają dobre serca. Kolejnym tego potwierdzeniem był udział w akcji „Bezdomna kartka”. Uczniowie wykonali kartki, które z okazji zbliżających się świąt otrzymają osoby bezdomne, najuboższe, przebywające w ośrodkach, samotne, często nie mające nikogo bliskiego.

        Dziękujemy naszym uczniom za niezwykłą wrażliwość. Ten drobny gest może bowiem wywołać łzę szczęścia w niejednym oku …

  Zdjęcia wykonanych prac: Bezdomna kartka

  19.12.2017 22:29 | więcej »
 •        Podróż w kosmos to jedna z wielu fascynujących przygód, które przeżyli wychowankowie świetlicy. Budowanie rakiet, poznawanie planet układu słonecznego, śpiewanie piosenek czy zabawy ruchowe to tylko część atrakcji. Cieszymy się, że nasi wychowankowie z takim zaangażowaniem realizują świetlicowe projekty. To wielka radość i wspaniałe efekty.

  Więcej zdjęć w galerii - Lecimy w kosmos

  07.12.2017 20:56 | więcej »
 •         Deszczowa jesień skłoniła wychowanków świetlicy do odczarowania smętnego i przygnębiającego obrazu tej pory roku. Kolorowe parasole, jesienne pejzaże malowane na folii czy krople deszczu malowane różnymi technikami plastycznymi … to tylko niektóre metody ułatwiające postrzeganie jesieni jako pory roku pełnej barw. Nie zabrakło też eksperymentów, dzięki którym uczniowie dowiedzieli się m.in. jak powstaje deszcz.

  Zdjęcia w galerii - Jak powstaje deszcz?
   

  07.12.2017 20:55 | więcej »
 •        Mimo, iż Dzień Misia przypadał w tym roku w sobotę, świetliczaki i tak  postanowiły godnie uczcić święto ulubionego pluszaka. Najstarsi podjęli wyzwanie i własnoręcznie uszyli nowiutkie misie, młodsi natomiast wykonali je innym sposobem. Wiele radości sprawiła przygotowana przez panią Kingę „Misiowa Fotobudka”, w której każdy mógł stać się misiem.

         Efekty można podziwiać na fotkach - DZIEŃ MISIA.

  07.12.2017 20:54 | więcej »
 •       Andrzejkowe wróżby to doskonała okazja do wspaniałej zabawy i poznania wielowiekowej tradycji. 29 listopada br. na uczniów i wychowanków klas 0-III  czekały nie lada atrakcje.
         Już od rana świetlica szkolna zamieniła się w komnatę czarownic, w której z „przymrużeniem oka” można było poznać swoją przyszłość. Najwięcej emocji wzbudzały oczywiście imiona przyszłych wybranków, a także zawody, które uczniowie będą wykonywać w przyszłości. Oprócz tego salwy śmiechu słychać było przy kole fortuny, które „przewidziało” np., że ktoś zostanie brzuchomówcą lub poleci balonem.
         Klasa III a bawiła się doskonale w Bibliotece Publicznej, gdzie wspaniale spędzili czas i również nie zabrakło andrzejkowych atrakcji.
        Przez cały dzień zabawy i wróżby kontynuowane były w klasach wraz z wychowawcami. Taneczne zabawy rozpoczęli wychowankowie oddziałów zerowych, a cały andrzejowy dzień zakończyła wspólna dyskoteka klas I-III.

  Zdjęcia w galerii Andrzejkowy wieczór.

  07.12.2017 20:51 | więcej »
 •      Do świętowania Dnia Edukacji Narodowej przygotowali się także wychowankowie świetlicy. Oprócz wykonania i wręczenia pięknych laurek, Świetliczaki przygotowały nauczycielom nie lada wyzwanie. Uczniowie sporządzili portrety swoich ulubionych nauczycielek. Panie natomiast miały za zadanie rozpoznać się na wyeksponowanych wizerunkach, za co otrzymywały słodki upominek. Podekscytowani uczniowie kibicowali swoim paniom, nie mogąc się doczekać finału. Nauczycielki doskonale sobie poradziły, choć wybór nie zawsze był oczywisty. Cóż … to zapewne nauczycielska intuicja 😊

  (Więcej zdjęć w albumie)
  07.12.2017 20:50 | więcej »
 • Mimo, iż wysyłanie pocztówek i listów przegrywa w obecnym świecie z sms-ami i mailami wychowankowie  świetlicy postanowili uczcić Międzynarodowy Dzień Pisania Listów w odpowiedni sposób. Postanowiliśmy wziąć udział „Wymianie pocztówkowej”, w której biorą udział wychowankowie ze świetlic w całej Polsce, m.in. z Krakowa, Wrocławia czy Konina. Wypisaliśmy pocztówki z pozdrowieniami z Łomży i wysłaliśmy do 27 świetlic. Dla młodych Świetliczaków to zupełnie nowe doświadczenie. Teraz uzbrojeni w cierpliwość czekamy na odpowiedzi.
  (zdjęcia w albumie)
  18.10.2017 20:48 | więcej »
 • Z uwagi na obchodzony 4 października Dzień Zwierząt, tematyka zajęć świetlicowych związana była właśnie z tym wydarzeniem.

  Wychowankowie poznali prawa zwierząt, poznali wiele ciekawostek na ich temat, a także opowiadali jak należy opiekować się pupilami, ponieważ większość z nich posiada jakieś zwierzątko. Nie zabrakło quizów, rebusów i krzyżówek, a także zabawy w kalambury, w której wcielaliśmy się w różne zwierzątka.

  Temat tygodnia podsunął także wiele inspiracji plastycznych, uczniowie wykonali bowiem wesołe jeżyki, ulubione zwierzątka z łupinek po orzeszkach czy  ślimaczki z jesiennych liści.

  Dużo radości sprawiło nam „ożywianie” zwierzątek z kolorowanek za pomocą specjalnej aplikacji. Zabawa była niesamowita i zmotywowała nawet tych, którzy na co dzień nie przepadają za kolorowaniem.   


     
  Więcej zdjęć w albumie pt.: "Tydzień zwierząt w świetlicy"

  09.10.2017 20:35 | więcej »
 • 21 września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pokoju. Z tej okazji każdego dnia w świetlicy staraliśmy się znaleźć odpowiedź co możemy zrobić, by na świecie zawsze panował pokój, jakie są źródła konfliktów i jak do nich nie doprowadzać.
  Z naszej świetlicy wyfrunęły gołąbki z miłymi wiadomościami do naszych bliskich i przyjaciół. Powstała też skrzynka zgody, do której można wrzucać liściki z przeprosinami, jeśli ktoś nie jest gotowy przeprosić prosto w oczy.
  Dzięki zabawie „kamyk w bucie” zrozumieliśmy, że nie warto rozpamiętywać krzywd, a należy sobie wybaczać, ponieważ nie warto pielęgnować złych uczuć. Natomiast zabawa „To mnie nie dotyczy” nauczyła nas jak nie reagować na przezwiska, docinki, bo przecież nie są o nas. Podsumowaniem było wykonanie prac plastycznych, w których dzieci zobrazowały jak według nich wygląda pokój na świecie.

  Więcej zdjęć w zakładce Album fotograficzny pt. "Międzynarodowy Dzień Pokoju".
  26.09.2017 21:58 | więcej »
 • Ogromnym zainteresowaniem cieszy się fantastyczny interaktywny dywan, który został w ostatnim czasie zainstalowany w świetlicy. Uczniowie świetnie się bawią korzystając z wachlarza gier i zabaw jakie posiada. Magiczny dywan to interaktywna pomoc dydaktyczna, która wpływa na rozwój u dzieci dużej motoryki, koordynacji wzrokowo-ruchowej, spostrzegawczości i szybkości reakcji.

  Dzięki magicznemu dywanowi dzieciaki przeżywają wspaniałe przygody, począwszy od gier i zabaw ruchowych, po edukację poznawczą ze wszystkich dziedzin wiedzy.

   

   

  26.09.2017 21:17 | więcej »
 • Miniony tydzień upłynął w świetlicy pod hasłem „Dbamy z zdrowie przez cały rok szkolny”. Zainspirował nas to tego obchodzony 12.09. Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej i z tej okazji sprawdzaliśmy na przykładzie jajka zanurzonego w occie, jak ważną rolę odgrywa wapń i fluor w dbaniu o mocne zęby.

  Ponadto w „zdrowym tygodniu” uczniowie poznali i w grupach odtwarzali nową piramidę żywieniową, dyskutowali o szkodliwości niektórych produktów, rozpoznawali owoce i warzywa po dotyku oraz rozwiązywali quizy, krzyżówki i zadania związane ze zdrowym odżywianiem. Nie mogło zabraknąć inscenizacji wiersza Jana Brzechwy „Na straganie”, a podsumowaniem całego tygodnia było wykonanie owocowo – warzywnych ludzików.

  26.09.2017 20:59 | więcej »

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łomży
  ul. Reymonta 9, 18-400 Łomża
 • 086 218 44 39

Galeria zdjęć