SP NR 1 W ŁOMŻY

 • Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych oraz ponadgimnazjalnych 2019/2020

     plakat.pdf                       ulotka.pdf

  prezentacja rekrutacja do skół ponadpodstawowych u ponadgi imnazjalnych 2018.pdf

  List Minister Edukacji Narodowej do Rodziców.pdf

   

  Informacje dotyczące rekrutacji znajdują się również w zakładce
  Dla rodziców - klasy IV - VIII oraz oddziały gimnazjalne.
 • Wyniki konkursu „Świąteczne odliczanie - der Adventskalender”

  W dniu 16 stycznia w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „Świąteczne odliczanie - der Adventskalender” zorganizowanego przez p. Elżbietę Supińską. Z tej okazji gościliśmy uczestników konkursu wraz z rodzicami i nauczycielami. Autorzy najpiękniejszych prac zostali wyróżnieni dyplomami oraz nagrodami, które wręczyły p. dyrektor Krystyna Kamińska oraz p. Iwona Czaplicka – prezes Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego oddział Łomża.

  Wyniki konkursu „Świąteczne odliczanie - der Adventskalender” - Obrazek 1   Wyniki konkursu „Świąteczne odliczanie - der Adventskalender” - Obrazek 2   Wyniki konkursu „Świąteczne odliczanie - der Adventskalender” - Obrazek 3

  Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy pomysłowości i życzymy powodzenia w kolejnych edycjach !!!

  KLASY MŁODSZE
  I m. Aleksander Kąkolewski SP 9 w Łomży
  II m. Zofia Gałązka Zespół Szkól Katolickich w Łomży
  III m. Gabriela Lisiecka SP 9 w Łomży

   

  Wyróżnienie:
  Sebastian Zwierciadłowski

  KLASY STARSZE:
  I m. Ewelina Pupek SP Zbójna
  II m. Anna Radecka SP Miastkowo
  III m. Łucja Borawska SP Piątnica

   

  Wyróżnienia:
  Aleksandra Tońska SP 4
  Szymon Zawalich SP Kupiski
  Zuzanna Kamionowska SP 5 Zambrów
  Kamil Sobociński SP Rogienice
  Damian Skórzewski SP Łęg Przedmiejski
  Maciej Bączyk SP 1 Zambrów
  Dawid Rybak SP 1 Zambrów
  Przemysław Grodzki SP 4 Zambrów

  Wyniki konkursu „Świąteczne odliczanie - der Adventskalender” - Obrazek 4   Wyniki konkursu „Świąteczne odliczanie - der Adventskalender” - Obrazek 5   Wyniki konkursu „Świąteczne odliczanie - der Adventskalender” - Obrazek 6

 • ZWROTY ZA NIEWYKORZYSTANE OBIADY

  1. Zwrot poniesionych kosztów za obiad może nastąpić z powodu choroby, wycieczki lub innych przyczyn losowych.
  2. Nieobecność dłuższa niż jednodniowa musi być zgłoszona telefonicznie lub osobiście w sekretariacie najpóźniej do godz. 9.00 danego dnia. Tylko na tej podstawie powstała nadpłata może być zaliczona na poczet opłaty na następny miesiąc lub podlegać zwrotowi.
  3. W dniu zgłoszenia nieobecności dziecka zwrot naliczany będzie od dnia następnego.
  4. Odliczeniu nie podlegają jednorazowe posiłki (śniadanie, obiad lub podwieczorek) opuszczone przez wychowanka w dniu pobytu w oddziale przedszkolnym spowodowane spóźnieniem się lub wcześniejszym odebraniem dziecka z zajęć.
  5. Zwrot nadpłaty za obiady występuje tylko w przypadku rezygnacji ucznia z obiadów oraz w miesiącu czerwcu i grudniu (zakończenie roku szkolnego, budżetowego).
  6. W przypadku planowanej nieobecności ucznia w szkole w celu dokonania odpisu zgłasza się ten fakt nie później niż w ostatnim dniu roboczym poprzedzającym nieobecność lub rezygnację z posiłków, w przeciwnym razie zwrot za następny dzień nie będzie możliwy.
  7. W przypadku nie zgłoszenia nieobecności ucznia na posiłku, uiszczona z góry opłata za niewykorzystany obiad nie podlega zwrotowi.
  8. Opłaty za posiłki wydane, a nie zapłacone należy niezwłocznie uiścić.

  ZWROTY ZA NIEWYKORZYSTANE OBIADY - Obrazek 1   ZWROTY ZA NIEWYKORZYSTANE OBIADY - Obrazek 2   ZWROTY ZA NIEWYKORZYSTANE OBIADY - Obrazek 3   ZWROTY ZA NIEWYKORZYSTANE OBIADY - Obrazek 4   ZWROTY ZA NIEWYKORZYSTANE OBIADY - Obrazek 5   ZWROTY ZA NIEWYKORZYSTANE OBIADY - Obrazek 6   ZWROTY ZA NIEWYKORZYSTANE OBIADY - Obrazek 7

 • "Mój Teatr, Moje Miasto - Akademia Selfie"

  W dniach 28 - 29 stycznia 2019 (godz. 13:00 - 15:00) odbędą się bezpłatne warsztaty fotograficzne dla młodzieży (13 - 18 lat) pt. "Mój Teatr, Moje Miasto - Akademia Selfie". Głównym celem warsztatów jest pobudzenie wyobraźni i kreatywności uczestników przez wkomponowanie we współczesne autoportrety elementów otaczającej nas kultury oraz miejskiej architektury.

  W części teoretycznej warsztatów uczestnicy poznają podstawowe zagadnienia z zakresu fotografii, czyli m.in. metody ustawiania ostrości, zasady kompozycji i retuszu zdjęć. W zależności od pogody zajęcia praktyczne zostaną przeprowadzone w plenerze lub budynku Teatru Lalki i Aktora. W ramach warsztatów będzie możliwe wypożyczenie masek oraz innych rekwizytów teatralnych. Podczas zajęć praktycznych uczestnicy dowiedzą się, jak w selfie kreatywnie wykorzystać światło zastane, rekwizyty i miejski krajobraz. Podczas zajęć zalecane jest posiadanie własnego smartfona lub aparatu fotograficznego.

  Liczba miejsc jest ograniczona (15 uczestników). Zgłoszenia na warsztaty przyjmujemy pod adresem marketing@teatrlomza.pl (decyduje kolejność zgłoszeń).

  "Mój Teatr, Moje Miasto - Akademia Selfie" - Obrazek 1

 • Komar Jaś w świecie prawa

  Komar Jaś w świecie prawa - Obrazek 1

  Dnia 10.01.2019 r. dzieci z trzech oddziałów przedszkolnych wzięły udział w kolejnym spotkaniu w ramach Akademii Przedszkolaka w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Tym razem przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem obejrzały przedstawienie pt. „Komar Jaś w świecie prawa”. Były świadkami procesu sądowego komara Jasia, który został oskarżony o ukłucie zająca. Dzięki temu poznały pracę sędziego, prokuratora i adwokata.

  ZOBACZ - Komar Jaś w świecie prawa

 • Uczymy się udzielania pierwszej pomocy

  Uczymy się udzielania pierwszej pomocy - Obrazek 1   Uczymy się udzielania pierwszej pomocy - Obrazek 2

       W dniu 9 stycznia 2019 roku uczniowie klasy 8b mieli okazję zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w ramach zajęć edukacji dla bezpieczeństwa. Na zaproszenie jednej z uczennic, pan Marian Ostrowski – ratownik medyczny - przeprowadził profesjonalne zajęcia.

       Podczas tych dość nietypowych zajęć uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jakim sprzętem posługuje się ratownik medyczny, poznali procedury wzywania służb ratunkowych, dowiedzieli się do czego służą poszczególne elementy wyposażenia a przede wszystkim, jak umiejętnie udzielić pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia życia. Atrakcją dla uczniów był z pewnością aktywny udział w spotkaniu, podczas którego mogli nie tylko zadawać pytania, ale także kształcić praktyczne umiejętności wykonywania np. masażu serca (na fantomach).

      Pan Ostrowski wykazał się ogromną wiedzą i doświadczeniem. Dziękujemy panu ratownikowi za przeprowadzenie ciekawych zajęć i pokazanie, jak istotne jest umiejętne niesienie pierwszej pomocy w sytuacji zagrażającej życiu.

  Uczymy się udzielania pierwszej pomocy - Obrazek 3   Uczymy się udzielania pierwszej pomocy - Obrazek 4

 • Zabawa Choinkowa w naszej szkole!

           W dniu 3 stycznia 2019 r. w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa dla klas I-III. Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za bohaterów znanych bajek. Wszyscy uczniowie wraz z przybyłymi rodzicami bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach. Nie obyło się też bez poczęstunku przygotowanego przez rodziców. Bal umożliwił dzieciom, rodzicom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze a wspólna zabawa przyniosła wiele radości. Zresztą zobaczcie sami!

  Zabawa Choinkowa w naszej szkole! - Obrazek 1   Zabawa Choinkowa w naszej szkole! - Obrazek 2

  Zabawa Choinkowa w naszej szkole! - Obrazek 3

  Zabawa Choinkowa w naszej szkole! - Obrazek 4   Zabawa Choinkowa w naszej szkole! - Obrazek 5

  ZOBACZ JAK BAWILI SIĘ NAJMŁODSI

  KACZUSZKI.mp4       TANECZNE WĘŻE.mp4      ZABAWA NA 102.mp4

 • Choinka noworoczna w oddziałach przedszkolnych - Obrazek 1   Choinka noworoczna w oddziałach przedszkolnych - Obrazek 2   Choinka noworoczna w oddziałach przedszkolnych - Obrazek 3   Choinka noworoczna w oddziałach przedszkolnych - Obrazek 4

  Choinka noworoczna w oddziałach przedszkolnych - Obrazek 5   Choinka noworoczna w oddziałach przedszkolnych - Obrazek 6   Choinka noworoczna w oddziałach przedszkolnych - Obrazek 7   Choinka noworoczna w oddziałach przedszkolnych - Obrazek 8   Choinka noworoczna w oddziałach przedszkolnych - Obrazek 9
  Na choinkę nadszedł czas,

  wesoła zabawa czekała nas.
  Tańce, korowody i ciekawe stroje
  to przedszkolaków hity i przeboje.
  Był też poczęstunek słodki
  i balony i błyskotki.
  Na koniec przybył Mikołaj Święty,
  który wręczył nam prezenty.

  Choinka noworoczna w oddziałach przedszkolnych - Obrazek 10   Choinka noworoczna w oddziałach przedszkolnych - Obrazek 11   Choinka noworoczna w oddziałach przedszkolnych - Obrazek 12   Choinka noworoczna w oddziałach przedszkolnych - Obrazek 13   Choinka noworoczna w oddziałach przedszkolnych - Obrazek 14   Choinka noworoczna w oddziałach przedszkolnych - Obrazek 15   Choinka noworoczna w oddziałach przedszkolnych - Obrazek 16
  Choinka noworoczna w oddziałach przedszkolnych - Obrazek 17   Choinka noworoczna w oddziałach przedszkolnych - Obrazek 18   Choinka noworoczna w oddziałach przedszkolnych - Obrazek 19

  GALERIA - Choinka noworoczna w oddziałach przedszkolnych

 • OPŁATY ZA WYŻYWIENIE - STYCZEŃ 2019

  OPŁATY ZA WYŻYWIENIE - STYCZEŃ 2019 - Obrazek 1
  ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE 0A, 0B, 0C   13 x 6 zł = 78 zł
  
  KLASY I-VIII ORAZ ODDZIAŁY GIMNAZJALNE   10 x 3,50 zł = 35 zł
  
  Opłaty należy dokonać przelewem na konto Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łomży
  NR KONTA: 17 1560 0013 2467 3228 9000 0001
  
  w dniach od 4 do 10 stycznia 2019r.
  
  W tytule należy podać imię i nazwisko dziecka oraz klasę.
  
  Uczniowie, których rodzice nie dokonają terminowej płatności za dany miesiąc żywieniowy nie będą mogli 
  korzystać z wyżywienia na terenie szkoły do momentu uregulowania należności.
 • Najlepsza w województwie podlaskim!

        Lidia Chętnik, uczennica kl. III (oddział gimnazjalny) Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łomży, zdobyła I miejsce w etapie wojewódzkim konkursu „ZAWÓD PRZYSZŁOSCI” w kategorii plakat. Konkurs dedykowany różnym zawodom skierowany był do uczniów szkół gimnazjalnych w ramach działań podejmowanych w ramach projektu Dobry zawód – fajne życie – popularyzacja kształcenia zawodowego w województwie podlaskim”.

        W tym realizowanym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 projekcie uczniowie III klas gimnazjalnych Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łomży uczestniczyli w ubiegłym roku szkolnym i kontynuują swój udział także w tym roku.

       Głównym celem Projektu jest popularyzacja kształcenia zawodowego, zarówno wśród młodzieży szkół gimnazjalnych, jak i ich rodziców, którzy odgrywają kluczową rolę w planowaniu ścieżki edukacji swoich dzieci. Zadaniem Projektu jest ukazanie walorów i możliwości, ale głównie korzyści, jakie mogą osiągnąć młodzi ludzie, wybierając dalszą edukację prowadzącą do uzyskania uprawnień do pracy w określonym zawodzie i na konkretnym stanowisku.

       Jednym z  konkursów odbywających się w ramach projektu był ten pod hasłem: „ZAWÓD PRZYSZŁOSCI”. Wzięły w nim udział (w kategorii plakat) dwie uczennice naszej szkoły: Lidia Chętnik i Wiktoria Kaczmarek. W plastycznych zmaganiach rywalizowało 116 uczniów ze szkół gimnazjalnych z czterech subregionów województwa podlaskiego: białostockiego bielskiego, łomżyńskiego i suwalskiego. Ich zadaniem było stworzenie pracy przedstawiającej wizję zawodu przyszłości.

        W etapie subregionalnym komisja konkursowa spośród nadesłanych prac wyłoniła 28 najlepszych plakatów, które zostały zakwalifikowane do etapu wojewódzkiego. Wśród nich znalazły się prace obydwu naszych uczennic, a zwycięzcą okazała się utalentowana Lidia Chętnik. Gratulujemy!

   

  I miejsce w kategorii plakat - Lidia Chętnik SP 1 w Łomży, zawód pt. "Inżynier mechatroniki"

   

  Najlepsza w województwie podlaskim! - Obrazek 1

 •        Nasza szkoła realizowała w grudniu 2018 r. ogólnopolski projekt ,,Idą święta,  nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj!" organizowany przez Fundację Dbam o Mój Zasięg.  Kampania miała na celu kultywowanie tradycji bożonarodzeniowych,  w tym pisania kartek świątecznych oraz uświadomienie o wpływie mediów na nasze życie. W ramach akcji uczniowie naszej szkoły pisali,  adresowali i wysyłali tradycyjne kartki bożonarodzeniowe do swoich bliskich.  Ponadto w szkole porozwieszane zostały plakaty z ciekawostkami ze świata cyfrowego uświadamiające o wpływie Internetu na relacje międzyludzkie. Zwieńczeniem akcji było przeprowadzenie konkursu na ,,Najładniejszą kartkę bożonarodzeniową", który cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły.

  ,,Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj!" - Obrazek 1   ,,Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj!" - Obrazek 2

  ,,Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj!" - Obrazek 3   ,,Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj!" - Obrazek 4   ,,Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj!" - Obrazek 5   ,,Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj!" - Obrazek 6

  GALERIA - ,,Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj!"

 • Świąteczne Życzenia