• Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łomży

•

Nasza szkoła bierze udział w konkursie „Stulecie Niepodległości w Barwach Biało-Czerwonych" organizowanym przez Podlaskiego Kuratora Oświaty, Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku i Podlaską Rodzinę Szkół Imienia Bohaterów Walki o Niepodległość Rzeczypospolitej. Konkurs realizowany jest z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja oraz Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Prezentacja - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łomży.pptx

Plik pdf - Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łomży.pdf

• W przyszłość na skrzydłach orła....

Spotkanie z Panią Senator Anną Marią Anders w SP1 w Łomży

22 maja w murach Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łomży miało miejsce niecodzienne wydarzenie. Na spotkanie z uczennicą Agnieszką Skrodzką przybyła Pani Senator Anna Maria Anders - Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. dialogu międzynarodowego; znana wszystkim Polakom - córka generała Władysława Andersa. Powodem tej wyjątkowej wizyty była chęć uhonorowania sukcesu uczennicy klasy 4a, która została finalistką Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ,,Orzeł biały – nasza duma”. Jego celem było popularyzowanie wiedzy i świadomości o godle jako najważniejszym z symboli Państwa Polskiego oraz rozwijanie pasji historycznych i  artystycznych. Organizatorzy konkursu to Kancelaria Senatu, Senatorowie Rzeczpospolitej Polskiej oraz Kuratoria Oświaty.

• W dniu 22.05.2018r. odbył się XIV Międzyszkolny Konkurs Matematyczny "Siódemeczka" dla klas VI i VII zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 7 w Łomży.

Nasi uczniowie walczyli bardzo dzielnie i zajeli w nim III miejsce!!!

XIV Międzyszkolny Konkurs Matematyczny "Siódemeczka" - Obrazek 1   XIV Międzyszkolny Konkurs Matematyczny "Siódemeczka" - Obrazek 2   XIV Międzyszkolny Konkurs Matematyczny "Siódemeczka" - Obrazek 3

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW

• Szanowni Państwo,

wprowadzanie kolejnych etapów reformy edukacji wiąże się z naturalnymi pytaniami oraz wątpliwościami. Jedną z takich kwestii jest organizacja naboru na rok szkolny 2019/2020 do szkół ponadpodstawowych i klas szkół ponadgimnazjalnych. Wówczas o przyjęcie będą ubiegali się pierwsi absolwenci 8-letniej szkoły podstawowej oraz ostatniej klasy gimnazjum. Postępowania rekrutacyjne dla tych dwóch grup uczniów zostaną przeprowadzone oddzielnie, według odrębnych kryteriów rekrutacyjnych.

• Czytamy "Świat Darii"  - Obrazek 1   Czytamy "Świat Darii"  - Obrazek 2   Czytamy "Świat Darii"  - Obrazek 3   Czytamy "Świat Darii"  - Obrazek 4

Dwa oddziały przedszkolne 0B i 0C z naszej szkoły wzięły udział w spotkaniu z pisarzem, Andrzejem Rytelewskim, który czytał fragmenty swojej książki dla dzieci "Świat Darii". Dzieci poznały postać i dowiedziały się o historii Darii, zadawały pytania odnośnie pracy pisarza, mają pamiątkowe zdjęcia ze spotkania oraz książki z autografem.

• Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łomży