• MARCOWY KONKURS BIBLIOTECZNY DLA KLAS IV-VIII

Biblioteka Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łomży zaprasza Uczniów klas IV-VIII do udziału w konkursie bibliotecznym ph. „W świecie naszych lektur”. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy o treści książek należących do klasyki polskich lektur, ukazujących naszą kulturę i obyczaje w kontekście historycznym, a także odnoszących się do ponadczasowych wartości.

Prace konkursowe należy przesyłać za pośrednictwem Librusa lub składać w bibliotece szkolnej. Na rozwiązania czekamy do 8 kwietnia 2024 r. Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi 12 kwietnia 2024 r.

• W czwartek 14 marca 2024 roku obchodziliśmy Święto Liczby Pi, które połączyliśmy ze Światowym Dniem Matematyki. Główny cel przedsięwzięcia to popularyzowanie i promowanie nauk ścisłych wśród dzieci i młodzieży oraz pokazanie, że matematyka to nie tylko liczby, wzory i trudne zadania - można się uczyć, bawiąc, i odwrotnie.

Przygotowania rozpoczęły się już 5 marca, tego dnia zachęciliśmy uczniów do udziału w konkursach: plastycznym, literackim i Mistrza Pamięci liczby Pi - wyniki zostały przedstawione poniżej. W dniu obchodów uczniowie podczas lekcji matematyki obejrzeli krótki filmik o historii i zastosowaniu liczby Pi. Następnie w grupach poszukiwali rozwinięcia liczby Pi, rozwiązując różnorodne zadania. Na korytarzu przygotowano różne zabawy dla uczniów: sudoku, krzyżówki czy miasto Pi na niebie.

WYNIKI KONKURSÓW

Konkurs na Mistrza Pamięci Liczby Pi polegał na wypisaniu jak najwięcej cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi.
    W konkursie zmierzyło się 10 uczniów, a zwycięzcą został Dominik Konik z 4c, który wypisał aż 143 cyfry rozwinięcia tej liczby.

Konkurs plastyczny – plakat matematyczny
    I miejsce - MAGDALENA KOŁAKOWSKA (kl. 7d)
    II miejsce - ZUZANNA ODACHOWSKA (kl. 5c)
    III miejsce - ADRIAN ŚWIDERSKI (kl. 4b)
    Wyróżnienie - LENA DANOWSKA (kl. 1b), OLIWIA RUNO (kl. 5e), ZOFIA NERKOWSKA (kl. 7d), JAKUB MORAWSKI (kl. 7b)

Konkurs literacki – wiersz o liczbie Pi
    I miejsce - KSAWERY BRZEZIŃSKI (kl. 5c)
    II miejsce - NADIA CIEPŁUCH (kl. 1a)
    III miejsce - ALAN CHLUDZIŃSKI (kl.

• W dniu 14 marca 2024 r. odbył się w naszej szkole Wiosenny Turniej w Dwa Ognie o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łomży. Do rywalizacji przystąpiły klasy piąte w dziesięcioosobowych składach (pięć dziewcząt i pięciu chłopców). Po zaciętej rywalizacji w systemie „każdy z każdym”, zwyciężyła klasa 5d, a kolejne miejsca zajęły klasy: 5b, 5c, 5a i 5e.

Na zakończenie turnieju Pani wicedyrektor Monika Rong wręczyła trzem pierwszym drużynom puchary, a wszystkim uczestniczącym w turnieju klasom - pamiątkowe dyplomy.

• 15 marca uczniowie z klasy 2d odwiedzili Oddział dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży. Uczniowie wzieli udział w zajęciach pt.: "W pogoni za wiosną" oraz "Pisanki, kraszanki". Wszyscy chętnie brali udział w zabawach i quizach na temat wiosny i tradycji wielkanocnych.

• Uczniowie klasy 3B udali się do Muzeum Północno - Mazowieckiego by porozmawiać o zwyczajach wielkanocnych. Podczas zajęć połączonych z warsztatami dowiedzieli się jak dawniej wyglądało święcenie pokarmów oraz przygotowanie palm wielkanocnych. Uczniowie uczestniczyli również w zdobieniu jaj woskiem i kolorowaniu ich cebulakiem.