SP NR 1 W ŁOMŻY

 •  

  Dokumenty:

  Światowy Dzień Pokoju
   
        Już po raz kolejny obchodziliśmy w świetlicy Światowy Dzień Pokoju. Rozmawialiśmy o idei ustanowienia przez ONZ Dnia Pokoju, o znaczeniu pokoju na świecie oraz o konsekwencjach wojny. Wychowankowie świetlicy wykonali magnesy - gołębie pokoju z masy porcelanowej. Gołębie „pofrunęły” do domów uczniów, by każdego dnia przypominać jak wielką wartością jest pokój…
   

       

  Galeria Światowy Dzień Pokoju


  Ahoj przygodo!

                 

         Międzynarodowy Dzień Mówienia jak Pirat był w świetlicy dniem pełnym niesamowitych przygód. Młodsi słuchali ciekawych opowiadań i zadbali, by tego dnia wyglądać jak prawdziwi piraci. Starsi podjęli wyzwanie, by odnaleźć ukryty skarb. Zadanie nie było wcale takie proste, ale dzielne Świetliczaki – Piraci poradzili sobie doskonale. Pływanie na „podgryzanej” przez rekina tratwie, łowienie rybek czy zmagania jednorękich piratów to tylko niektóre atrakcje tego dnia. Nie mogło oczywiście zabraknąć płynącego statku. I choć nasz był tylko w słoiku, to nikomu to nie przeszkadzało. Przecież wyobraźnia naszych Świetliczaków nie ma granic… nawet na morzu.

       

  Oto fotorelacja… Ahoj przygodo!
   

  Dzień Marzyciela w świetlicy

                             
   

         „Marzenie to w rzeczywistości cel z datą do osiągnięcia”. Z takim nastawieniem Świetliczaki obchodziły tegoroczny Dzień Marzyciela. Tak naprawdę to od nas samych zależy czy nasze marzenia się spełnią, czy nie. Wystarczy potraktować je jak zadanie do wykonania. Tego dnia nie zabrakłowięc rozmów o najskrytszych marzeniach, po czym skrzętnie zostały one zobrazowane i wyeksponowane. Starsza grupa postanowiła dodatkowo wybrać te marzenia, które spełnią się w bieżącym roku szkolnym. Zostały zamknięte w koperty i trafiły do specjalnej skrzynki marzeń, abyśmy w czerwcu wspólnie mogli sprawdzić, które z nich udało się zrealizować. Pamiętajmy, wszystko w naszych rękach!

        

  GALERIA Dzień Marzyciela w świetlicy


  enlightenedenlightenedenlightenedenlightenedenlightenedenlightenedenlightenedenlightenedenlightenedenlightenedenlightenedenlightenedenlightenedenlightenedenlightenedenlightenedenlightenedenlightenedenlightenedenlightenedenlightenedenlightenedenlightenedenlightened

  ROK SZKOLNY 2017/2018

  Wielka akcja – motywacja!


         Rok szkolny w świetlicy zakończono bardzo miłym akcentem. Uczniowie przez cały rok objęci byli specjalnym systemem motywacyjnym, w którym zdobywali drobne nagrody miesięczne. Teraz przyszedł czas na wyłonienie zwycięzcy roku. Za m.in. aktywność, dobre zachowanie, umiejętność współpracy i pomocy innym w bieżącym roku zwyciężyły: Magda Owłasiuk – grupa I, Lidia Fiedorowicz – grupa II i Izabela Dębek – grupa III.

   

             

   

         Dziewczynkom serdecznie gratulujemy, a Restauracji McDonald’s dziękujemy za ufundowanie głównych nagród – specjalnych kuponów na pyszny zestaw.

   

  „Moja własna waluta”

   

        Jeszcze przed końcem roku rozstrzygnęliśmy konkurs plastyczny, w którym wychowankowie świetlicy mieli za zadanie stworzyć swoją własną walutę. Pomysł konkursu zrodził się podczas spotkania z mamą naszego ucznia – panią Aleksandrą Myśliwiec w ramach projektu „Ciekawy zawód mojej mamy…”. Pani Aleksandra była również fundatorką nagród w konkursie – złotych monet, które sprawiły uczniom niesamowitą radość.

       Prace były interesujące i bardzo twórcze, dlatego wybór najlepszych prac był nie lada wyzwaniem. Oto wyniki: I miejsce zajęły – Pola Wilińska i Gabriela Chojnowska, II miejsce – Ania Faryna i Jakub Morawski, natomiast III miejsce zdobyły – Amelia Kuskowska i  Alicja Szumowska. Przyznano również wyróżnienia następującym uczniom: Igorowi Kamińskiemu, Mateuszowi Lipskiemu i Damianowi Niecieckiemu.
   

   

       Zwycięzcom gratulujemy, a pani Aleksandrze serdecznie dziękujemy za pomoc w realizacji konkursu i ufundowanie nagród.

  Ciekawy zawód mojej mamy …

   

        „Ciekawy zawód mojej mamy, ciekawy zawód mojego taty” to kolejny świetlicowy projekt, który tym razem zaangażował rodziców naszych wychowanków. Na zaproszenie do udziału w nim odpowiedziały dwie mamy, które podczas spotkania z dziećmi zaprezentowały wykonywany przez siebie zawód i przeprowadziły bardzo ciekawe zajęcia.

        Mama Franka – pani Aleksandra Myśliwiec, wprowadziła uczniów w świat finansów, ponieważ jest na co dzień księgową. I nie jest to nudny zawód, jak twierdzą niektórzy, co potwierdziły także argumenty pani Oli. Dzięki jej prelekcji uczniowie m.in. poznali historię i rodzaje pieniądza, dowiedzieli się co to są podatki i na co są przeznaczone, a także zastanawiali się nad potrzebą oszczędzania. To była niezwykła lekcja, zakończona ogłoszeniem konkursu na stworzenie własnej, nieistniejącej waluty.

   

         

   

       Natomiast mama Ali – pani Elżbieta Szumowska – nauczycielka przedszkola, przeniosła naszych uczniów ponownie w przedszkolny świat, co również bardzo się spodobało świetliczakom. Przygotowała dla nich zadania specjalne, które dzieci wykonywały w zespołach. Zabawa była świetna, wykorzystała bowiem możliwości twórcze uczniów i ich ekspresję.