OPŁATY ZA WYŻYWIENIE - MARZEC 2024

KLASY I - VIII            20 x 6 zł = 120 zł

Opłaty należy dokonać przelewem na konto Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łomży

NR KONTA: 17 1560 0013 2467 3228 9000 0001

w dniach od 2 do 11 kwietnia 2024 r.

PROSIMY O WPŁATY W WYZNACZONYM TERMINIE

W tytule należy podać imię i nazwisko dziecka oraz klasę.

Jeżeli uczeń ma odpis z powodu zgłoszonej nieobecności prosimy o kontakt z intendentem pod numerem tel. 86 218-44-39 (wewnętrzny 46) w celu prawidłowego naliczenia płatności.

Uczniowie, których rodzice nie dokonają terminowej płatności za dany miesiąc żywieniowy nie będą mogli korzystać z wyżywienia na terenie szkoły do momentu uregulowania należności.

REGULAMIN KORZYSTANIA Z WYŻYWIENIA W STOŁÓWCE

Regulamin stołówki.pdf

ANEKS NR 1 DO REGULAMINU KORZYSTANIA Z WYŻYWIENIA W STOŁÓWCE

Aneks nr 1.pdf

DEKLARACJA OBIADOWA - Deklaracja obiadowa.pdf

REZYGNACJA - Rezygnacja z korzystania z wyżywienia.pdf

Realizacja Modułu 3 wieloletniego programu rządowego - „Posiłek w szkole i w domu”

„Posiłek w szkole i w domu” to program wspierający w latach 2019-2023 organy prowadzące publiczne szkoły podstawowe w zakresie bezpieczeństwa warunków nauki, wychowania i opieki przez organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków.

Miasto Łomża otrzymało w 2021 r. wsparcie finansowe w formie dotacji celowej dla Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łomży w wysokości 80 000 zł, z przeznaczeniem na realizacje zadania polegającego na doposażeniu i poprawie standardu obecnie funkcjonującej stołówki szkolnej.

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łomży – dofinansowanie 80 000,00 zł (całkowita wartość zadania 100 000 zł),

Celem programu jest wzmocnienie opiekuńczej funkcji szkoły podstawowej poprzez tworzenie dobrych warunków umożliwiających spożywanie przez uczniów posiłków w trakcie pobytu w szkole.

Godziny przerw obiadowych:

1. Zwrot poniesionych kosztów za obiad może nastąpić z powodu choroby, wycieczki lub innych przyczyn losowych.
   2. Nieobecność dłuższa niż jednodniowa musi być zgłoszona telefonicznie lub osobiście w sekretariacie najpóźniej do godz. 9.00 danego dnia. Tylko na tej podstawie powstała nadpłata może być zaliczona na poczet opłaty na następny miesiąc lub podlegać zwrotowi.
   3. W dniu zgłoszenia nieobecności dziecka zwrot naliczany będzie od dnia następnego.
   4. Odliczeniu nie podlegają jednorazowe posiłki (śniadanie, obiad lub podwieczorek) opuszczone przez wychowanka w dniu pobytu w oddziale przedszkolnym spowodowane spóźnieniem się lub wcześniejszym odebraniem dziecka z zajęć.
   5. Zwrot nadpłaty za obiady występuje tylko w przypadku rezygnacji ucznia z obiadów oraz w miesiącu czerwcu i grudniu (zakończenie roku szkolnego, budżetowego).
   6. W przypadku planowanej nieobecności ucznia w szkole w celu dokonania odpisu zgłasza się ten fakt nie później niż w ostatnim dniu roboczym poprzedzającym nieobecność lub rezygnację z posiłków, w przeciwnym razie zwrot za następny dzień nie będzie możliwy.
   7. W przypadku nie zgłoszenia nieobecności ucznia na posiłku, uiszczona z góry opłata za niewykorzystany obiad nie podlega zwrotowi.
   8. Opłaty za posiłki wydane, a nie zapłacone należy niezwłocznie uiścić.

ZASADY ZACHOWANIA W STOŁÓWCE

1. Uczniowie powinni:
 - stosować się do poleceń dyżurujących nauczycieli, intendenta oraz personelu stołówki,
 - spokojnie poruszać się po stołówce (nie wolno biegać, przepychać się w kolejce),
 - zachować porządek przy odbiorze dania oraz przy oddawaniu naczyń,
 - zachować porządek podczas spożywania posiłku (w przypadku stłuczenia naczynia, zabrudzenia stolika
 lub podłogi należy to zgłosić personelowi stołówki),
 - zachowywać się cicho (nie rozmawiać głośno, nie używać wulgaryzmów, obrzydzających jedzenie słów,
 gestów),
 - zostawić po sobie porządek (odnieść talerze, zasunąć krzesło),
 - szanować naczynia, sztućce i nakrycie stołu ( nie wyginać sztućców, nie niszczyć nakryć stołu).
 2. Podczas spożywania posiłków obowiązują zasady kulturalnego zachowania.
 3. Po spożyciu obiadu brudne naczynia należy odnieść na wyznaczone miejsce.
 4. Z posiłków można korzystać wyłącznie w stołówce (szkoła nie prowadzi sprzedaży na wynos).
 5. Podczas spożywania obiadów zabrania się pobytu w pomieszczeniach stołówki osobom nie spożywających
 posiłków.
 6. Zabronione jest wnoszenie do stołówki okryć wierzchnich i plecaków.
 7. Nad bezpieczeństwem uczniów korzystających ze stołówki czuwają nauczyciele dyżurujący według
 harmonogramu dyżurów na stołówce szkolnej.