SP NR 1 W ŁOMŻY

Osiagnięcia sportowe

 

ROK SZKOLNY 2018/2019

 

                 

 

        Za ciężką i wytrwałą pracę w roku szkolnym 2017/2018 następujący uczniowie naszej szkoły otrzymali  Stypendium Prezydenta Miasta Łomży za szczególne osiągnięcia sportowe - Maciej Antoniak, Klaudiusz Choiński, Izabela Czerwonko, Wiktor Kacprzyk, Patrycja Kurpiewska, Filip Zalewski.

 

 

        PŁYWANIE       

       W niedzielę 28.10.2018r w Parku Wodnym w Łomży odbyła się I edycja Zawodów  Pływackich „Podstawówka na fali H2O”, w których startowali również uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łomży. Zdobyliśmy w sumie 11 medali. Na podium stawali:

Magdalena Góralczyk (Ie) - II m w stylu dowolnym, rocznik 2011

Lena Ulińska (Ie) - III m w stylu dowolnym, rocznik 2011

Jakub Laskowski (Ie) - II m w stylu dowolnym, rocznik 2011

Jerzy Kurak (IIc) - I m w stylu klasycznym, rocznik 2010

Magdalena Dobrogowska (Vb) - II m w stylu dowolnym, II m w stylu motylkowym, rocznik 2006-2007

Magda Jemielita (VIa) - III m w stylu dowolnym, II m w stylu grzbietowym, rocznik 2006-2007

Kacper Wadołkowski  (VIIa) -  III m w stylu dowolnym, rocznik 2004-2005

Nikola Śleszyńska (VIIIb) - II m w stylu klasycznym, rocznik 2004-2005

Zuzanna Florczyk (VIIIb)  - III m w stylu klasycznym,rocznik 2004-2005

     

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Opiekunami pływaków są pani A. Żelazna i pan A. Lutrzykowski.

Podstawówka na fali H2O

 

GRYZESPOŁOWE    

 

08.11.2018 roku w Szkole Podstawowej nr 9 rozegrane zostały w ramach Igrzysk Dzieci Mistrzostwa 
Miasta Łomży w koszykówce chłopców. Reprezentacja SP 1 po zaciętej walce wywalczyła brązowy medal.

 

  

Skład drużyny: Paweł Chyliński, Oliwier Wójcicki, Bartosz Tomasiak, Karol Dobrowolski, Adrian Galiński, Kondrat Wądołowski, Łukasz Sychowicz, Jakub Lis, Jerzy Żabiński.

 
Uczennice naszej szkoły zostały Wicemistrzyniami Łomży Szkół Podstawowych w Badminktonie.
 
  
 
Reprezentacja dziewcząt: Magda Jemielity, Wiktoria Mańko, Oliwia Kalska, Zuzanna Wysocka.
Reprezentacja chłopców: Paweł Chyliński, Oliwier Wójcicki, Bartosz Tomasiak, Karol Dobrowolski.

 

 

         W dniu 3.10.2018 roku w Szkole Podstawowej Nr 5 w Łomży odbyły się Mistrzostwa Miasta w Piłce Nożnej Dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci.

        Naszą  Szkołę  reprezentowały  uczennice  z klas: 4, 5 i 6 w  składzie:  Bukowska  Aleksandra – 4a,  Wysocka Natalia – 4c,  Czochańska Maria – 5a,  Bukowska Katarzyna – 5b, Kalska Oliwia – 5b, Laszkowska Antonina – 5b, Wyrzykowska Aleksandra – 6a

 

   

 

       Pomimo  deszczowej  i  wietrznej  pogody  dziewczęta  dały  z  siebie  wszystko  i  walczyły  do samego końca zajmując 5 miejsce.

 

                       

    

LEKKOATLETYKA  

III miejsce chłopców i dziewcząt w Mistrzostwach Miasta w Sztafetowych Biegach Przełajowych – 28.09.2018 r.

Skład drużyny chłopców:

Kacprzyk Wiktor 3b, Świderski Wiktor 3b, Cwalina Konrad 3d, Siedlanowski Maciej 3d, Karwowski Kamil 3d, Duda Szymon 3e, Krzywda Mateusz 3f, Barcicki Michał 3g, Masłowski Mateusz 3h – gimnazjum i Strojczyk Kacper 8a – szkoła podstawowa.

Opiekun: Tomasz Horoszko

Skład drużyny dziewcząt:

Iwaniuk Natalia III f, Pietruszewska Alicja III f, Litwińczyk Laura III b, Łukianiuk Maja III b, Szymańska Aleksandra III c, Trzcinka Julia III g, Zadrożna Julia III g, Zagórska Julia III b – gimnazjum oraz Alachamowicz Kamila VIII b, Mroczkowska Eliza VII a, Ptak Oliwia VII a – szkoła podstawowa.

Opiekun: Sławomira Zalewska


 

 

ROK SZKOLNY 2017/2018
   LEKKOATLETYKA  
 
II miejsce w Drużynowych Biegach Przełajowych Dziewcząt IMS.
Drużyna: Żabińska Anna VIIa,  Alachamowicz Kamila VIIb, Kiersztan Amelia VIIa, Kowalczyk Wiktoria IIId, Kruszewska Wiktoria IIId, Litwińczyk Laura IIb, Młynarczyk Karolina VIIc, Nasiadko Klaudia VIIb, Niedźwiecka Patrycja VIIb, Rogowska Aleksandra IIIf, Sasinowska Julia IIIf, Szymańska Aleksandra IIc,  Trzcinka Julia IIg, Zadrożna Julia IIb, Zagórska Julia IIg i  Zakrzewska Karolina IIIf.
II miejsce w Drużynowych Biegach Przełajowych  Chłopców IMS
Drużyna: Antoniak Maciej VIIa, Łukasiak Olaf VIIc, Sierzputowski Hubert VIIc, Skrodzki Kacper VIIc, Kacprzyk Wiktor IIb, Świderski Wiktor IIb, Cwalina Konrad IId, Siedlanowski Maciej IId, Masłowski Mateusz IIId, Sulkowski Mateusz IIId, Cwalina Grzegorz IIIe, Oleksiej Dawid IIIh i Szczęsny Mateusz IIIh.
Awans do półfinału wojewódzkiego.
V miejsce w Drużynowych Biegach Przełajowych ID
Drużyna: Baczewska Martyna VIa, Babińska Ada VIa, Chrapowicz Ania IVb, Dobrogowska Magda IVb, Hryniewicz Zofia VIa, Kalska Oliwia IVb, Lipska Nikola IVb, Łada Karina IVc, Mańko Wiktoria IVb, Mroczkowska Eliza VIa, Piotrkowska Ola VIa, Szamańska Amelia VIa i Wojsław Wiktoria IVc.
V miejsce w Czwórboju LA dziewcząt i chłopców IM
Drużyna: Baczewska Martyna VIa, Babińska Ada VIa, Mroczkowska Eliza VIa, Piotrkowska Aleksandra VIa, Szamańska Amelia VIa, Łepkowski Konrad VIa, Modzelewski Michał VIa, Rogowski Rafał VIa i Wądołowski Kacper IVb.
II miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce
Wyniki indywidualne:
Alachamowicz Kamila VIIb – I miejsce w biegu na 600m
Litwińczyk Laura IIb – I miejsce w biegu na 1000m
Pardo Maria IIIe – II miejsce w biegu na 1000m
Kurpiewska Patrycja IIIe – III miejsce w biegu na 1000m
Przybyszewska Katarzyna IIIe – III miejsce w skoku w dal
Barzyk Natalia IIIa – III miejsce w skoku wzwyż
Brzezińska Adrianna IIIb – II miejsce w pchnięciu kulą
Młynarczyk Karolina VIIc – I miejsce w rzucie oszczepem
Kisiel Natalia IIc – II miejsce w rzucie oszczepem
Katarzyna Piątek VIIa, Weronika Wdziekońska IIIh, Zagórska Julia IIg i Natalia Barzyk IIIa – III miejsce w sztafecie 4 x 100 m
Finał Grupy Zachodniej w Indywidualnych Mistrzostwach Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce (Awans do finału wojewódzkiego w Białymstoku)
Wyniki indywidualne:
Natalia Barzyk IIIa – I miejsce w skoku wzwyż
Kamila Alachamowicz VIIb – IV miejsce w biegu na 600 m
II miejsce w Indywidualnych Mistrzostwach  Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce
Wyniki indywidualne:
Chmielewski Paweł III h – I miejsce w pchnięciu kulą i III w rzucie oszczepem
Barcicki Michał IIg – II miejsce w skoku w dal
Antoniak Maciej VIIa – III w skoku w dal
Choiński Klaudiusz VIIa – I miejsce w biegu na 100 m i III w skoku w dal
Gronostajski Jakub IIId – I miejsce w skoku wzwyż i II w biegu na 200 m przez płotki
Świderski Wiktor IIb – I miejsce w biegu na 300 m
Zuzga Przemysław IIId – II miejsce w biegu na 300 m
I miejsce – sztafeta 4 x 100 m
Finał Grupy Zachodniej w Indywidualnych Mistrzostwach Młodzieży Szkolne w Lekkiej Atletyce (Awans do finału wojewódzkiego w Białymstoku)
Wyniki indywidualne:
Chmielewski Paweł IIIh – II miejsce w pchnięciu kulą
Barcicki Michał IIg – III miejsce w skoku w dal
Gronostajski Jakub IIId – III miejsce w skoku wzwyż
Świderski Wiktor IIb – II miejsce w biegu na 300 m
II miejsce – sztafeta 4 x 100 m
VI miejsce w Szkolnej Drużynowej Lidze LA w Finale Wojewódzkim w Białymstoku
Drużyna: Chmielewski Paweł IIIh, Barcicki Michał IIg, Antoniak Maciej VIIa, Choiński Klaudiusz VIIa, Zuzga Przemysław IIId, Strzelecki Konrad IIIa, Sulkowski Mateusz IIId, Chojnowski Paweł IIIa, Cwalina Konrad IId, Domaradzki Sebastian IIId, Masłowski Mateusz IIh, Oleksiej Dawid IIIf i Stroiczyk Kacper VIIa.
Czwartki LA dla klas IV – VI
Miejsca na podium w poszczególnych spotkaniach:
28.09.2017r. Modzelewski Michał VIa – II miejsce w biegu na 300 m
5.10.2017r. Rogowski Rafał VIa – I miejsce w biegu na 60 m i II w rzucie piłeczką palantową, Modzelewski Michał VIa – I miejsce w biegu na 300 m, Bałazy Filip IVc – I miejsce w biegu na 300 m i II w rzucie piłeczką palantową
12.10.2017r. Bałazy Filip IVc – II miejsce w biegu na 300 m
26.04.2018r. Mańko Wiktoria IVb – III miejsce w biegu na 600 m
10.05.2018r. Mroczkowska Eliza VIa – III miejsce w skoku wzwyż, Modzelewski Michał VIa – III miejsce w biegu na 300 m
17.05.2018r. Mroczkowska Eliza VIa – II miejsce w biegu na 300 m i III w skoku wzwyż
Udział w Finale Ogólnopolskim Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi dwóch uczniów: Modzelewskiego Michała VIa i Chludzińskiego Dawida IVC.
 
        PŁYWANIE       
 
I miejsce w Mistrzostwach Miasta w Drużynowym Pływaniu Dziewcząt IMS
I miejsce w Finale Grupy Zachodniej w Drużynowym Pływaniu Dziewcząt IMS
Drużyna: Amelia Kiersztan VIIA, Oliwia KlebaniakIIa, Aleksandra Korytkowska IIId, Natalia Lubiejewska VIIb, Aleksandra Szeligowska IIIg, Dominika Śleszyńska IIg i Karolina Tomczuk IIIa.
II miejsce w Mistrzostwach Miasta w Drużynowym Pływaniu Chłopców IMS
II miejsce w Finale Grupy Zachodniej w Drużynowym Pływaniu Chłopców IMS
Drużyna: Chojnowski Paweł IIIa, Gietek Aleksander VIIc, Gronostajski Jakub IIId, Kowalczyk Wojciech IIIa, Kukso Igor VIIa, Rybicki Rafał IIf i Wierzbicki Dominik VIIc.
Wyniki indywidualne:
I  miejsce Wojciech Kowalczyk IIIa w st. dowolnym
I miejsce Kacper Wądołkowski w st. dowolnym
III miejsce Jakub Gronostajski IIId w st. klasycznym
W V24 godzinny  Maraton Pływania
I miejsce w kategorii: Najlepsza drużyna
I miejsce w kategorii: Najlepsza zawodniczka i zawodnik open – Aleksandra Korytkowska IIId
III miejsce w kategorii: Najlepszy zawodnik –Wojciech Kowalczyk IIIa
II miejsce w kategorii: Drużynowe pływanie w basenie rekreacyjnym
II Edycja Podstawówka na fali H2O oraz Otwarte Zawody Pływackie dla klas gimnazjalnych i Szkół Średnich
Wyniki indywidualne:
Wojciech Kowalczyk IIIa – I miejsce w st. grzbietowym i I miejsce w st. dowolnym
Dominka Śleszyńska IIg – I miejsce w st. grzbietowym i I miejsce w st. dowolnym
Karolina Tomczuk IIIa – II miejsce w st. klasycznym i III miejsce w st. grzbietowym
Nikola Śleszyńska VII b – II miejsce w st. klasycznym
Aleksandra Korytkowska IIId – III miejsce w st. klasycznym
Aleksandra Szeligowska IIIg – II miejsce w st. grzbietowym
Magdalena Dobrogowska IVb – I miejsce w st. dowolnym
III Edycja Podstawówka na fali H2O oraz Otwarte Zawody Pływackie dla klas gimnazjalnych i Szkół Średnich
Wyniki indywidualne:
Dominka Śleszyńska IIg – I miejsce w st. grzbietowym i I miejsce w st. motylkowym
Jakub Gronostajski IIId – I miejsce w st. klasycznym i II w st. motylkowym
Oliwia KlebaniakIIa – III miejsce w st. dowolnym
Karolina Tomczuk IIIa –III miejsce w st. klasycznym i III miejsce w st. grzbietowym
Nikola Śleszyńska VII b – III miejsce w st. klasycznym
Aleksandra Korytkowska IIId – II miejsce w st. klasycznym
Aleksandra Szeligowska IIIg – II miejsce w st. grzbietowym
Magdalena Dobrogowska IVb – I miejsce w st. motylkowym i II miejsce w st. grzbietowym
Dominka Śleszyńska z klasy IIg została najlepszą zawodniczką wszystkich edycji zawodów pływackich w roku szkolnym 2017/2018 w kategorii Szkół Gimnazjalnych.
 
ZESPOŁOWEGRYSPORTOWE
 
I miejsce w Mistrzostwach Miasta w Piłce Siatkowej Dziewcząt IMS
II miejsce w Półfinale Grupy Zachodniej w Piłce Siatkowej
III miejsce w Półfinale Wojewódzkim w Piłce Siatkowej
Drużyna: Izabela Czerwonko, Gabriela Kasprzyk, Patrycja Kurpiewska, Maria Pardo, Natalia Domalewska, Katarzyna Przybyszewska z klasy IIIe, Iwaniuk Natalia IIf i Kurak Julia IIf.
III miejsce w Mistrzostwach Miasta w Piłce Siatkowej Chłopców IMS
Drużyna: Boć Hubert IIId, Chmielewski Paweł IIIh, Cwalina Grzegorz IIIe, Gronostajski Jakub IIId, Janczewski Daniel IIIe, Konopko Filip IIId, Lis Kacper IIIa, Niecikowski Patryk IIIf, Strzelecki Konrad IIIa i Wesołowski Dawid IIIa.
I miejsce w Mistrzostwach Miasta w Piłce Ręcznej Dziewcząt IMS
Drużyna: Radomska Klaudia IIh, Kossakowska Kinga IIh, Kisiel Natalia IIc, Kasprzyk Gabriela IIIe, Czerwonko Izabela IIIe, Brzezińska Paulina IIa, Andruszewska Kinga IIIc i Wierciszewska Weronika IIIc.
II miejsce w Mistrzostwach Miasta w Piłce Ręcznej Chłopców
Drużyna: Hubert Boć IIId, Kropiwnicki Mateusz IIId, Konopko Filip IIId, Zuzga Przemysław IIId, Żebrowski Hubert IIId, Sulkowski Mateusz IIId, Sinico Wiktor IIId, Pisarski Łukasz IIId, Łomotowski Dominki IIId, Dymek Hubert IIf, Szewczyk Jakub VIIc i Chmielewski Paweł IIIh.
III miejsce w Turnieju Piłki Ręcznej ,,Kocham Ręczną na Orliku” – Fundacji Orły Sportu w kategorii dziewcząt
Drużyna: Krajszeff Nina, Łada Karina, Wojsław Wiktoria, Góralczyk Nicola – uczennice z klasy IVc, Mańko Wiktoria, Bukowska Katarzyna  i Kalska Oliwia – uczennice z klasy IVb.
I miejsce w Turnieju Piłki Ręcznej ,,Kocham Ręczną na Orliku” – Fundacji Orły Sportu w kategorii chłopców (VII miejsce w finale wojewódzkim w Białymstoku)
Drużyna: Białczak Marcin IVa, Lis Jakub IVa, Drozd Jakub IVa, Sobuta Patryk IVa, Hryniewicz Maksymilian IVa, Sachowicz Łukasz IVb, Galiński Adrian IVb, Chmielewski Dawid IVc i  Żabiński Jerzy IVb.
III miejsce w Powiatowym Turnieju ,,Mała Piłkarska Kadra Czeka”
Drużyna:Sychowicz Łukasz IVb, Galiński Adrian IVb, Bałazy Filip IVc, Chludziński Dawid IVc, Dobrowolski Karol Va, Wójcicki Karol Va, Grabowski Krystian IVc i  Lis Jakub IVa.
   TENIS STOŁOWY  
 
Powiatowe Mistrzostwa LZS w Tenisie Stołowym
Wyniki indywidualne:
I miejsce Bartosz Frąckiewicz VIIc
III miejsce Łukasz Brakoniecki VIIc
II miejsce Przemysław Jadacki VIIc
   ZAPASY  
 
II miejsce w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w zapasach w stylu klasycznym – Pawła Chmielewskiego z IIIh
Mistrzostwo Województwa Podlaskiego w zapasach w stylu wolnym – Pawła Chmielewskiego z IIIh
I miejsce w Międzynarodowym Memoriale A. i J. Dąbrowskich – Pawła Chmielewskiego z IIIh
V miejsce w Pucharze Polski w stylu klasycznym – Pawła Chmielewskiego z IIIh
VII miejsce w Pucharze Polski w stylu wolnym – Pawła Chmielewskiego z IIIh
 

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łomży
    ul. Reymonta 9, 18-400 Łomża
  • 086 218 44 39

Galeria