Językiem angielskim władam ...

Językiem angielskim władam – rozumiem i odpowiadam

Ogólne założenia innowacji „Językiem angielskim władam – rozumiem i odpowiadam”.

Innowacja przeznaczona jest do realizacji w Szkole Podstawowej Nr 1 w Łomży w klasie 2d. Będzie realizowana od lutego 2020 do czerwca 2020 na lekcjach języka angielskiego, gdzie głównym celem jest położenie nacisku na swobodną komunikację na poziomie podstawowym – rozumienie oraz reagowanie, wypowiadanie się pełnymi zdaniami na miarę możliwości ucznia klasy drugiej  oraz osłuchanie się z rytmem i fonetyką języka angielskiego.

Innowacyjność będzie polegać na stwarzaniu naturalnych warunków do używania języka obcego. Uczniowie będą brać udział w różnych formach „spotkań” z językiem angielskim, takich jak: partycypowanie w zajęciach z native speakerem, uczestnictwo w lekcji języka angielskiego w szkole językowej oraz w wieczorze filmowo-bajkowym w oryginalnej wersji językowej, pisanie życzeń i kartek okolicznościowych w języku angielskim, udział w „Festynie Zdrowia” polegający na prezentacji wierszyków oraz piosenek na temat warzyw  i owoców w języku angielskim, utrwalanie słownictwa i gramatyki poprzez samodzielne wykonywanie gier planszowych oraz grę w ogólno dostępne w Internecie gry interaktywne.

Ogólne cele innowacji:

- promowanie języka angielskiego wśród uczniów

- zwiększenie motywacji do nauki języka angielskiego

- uatrakcyjnienie sposobu nauczania i uczenia się języka angielskiego

- rozwijanie umiejętności językowych ze szczególnym uwzględnieniem przełamania bariery przed komunikacją w języku obcym

- poszerzenie słownictwa w języku angielskim

- opanowanie podstawowych struktur gramatycznych w celu prawidłowego wypowiadania się

- zapoznanie z interaktywnymi grami językowymi dostępnymi w Internecie

- rozwijanie otwartości wobec kultur innych narodowości

- wzmocnienie u uczniów poczucia własnej wartości i wiary we własne możliwo

MARZEC/KWIECIEŃ

W marcu oraz kwietniu uczniowie klasy 2 d nadal realizowali innowację pedagogiczną „Językiem angielskim władam – rozumiem i odpowiadam” w ramach pracy zdalnej. Drugoklasiści dzielnie pracowali w domu wykonując powierzone im zadania. Przygotowali plakaty na których narysowali swoje ulubione zabawki czy też sprzęt sportowy. Wykonane ilustracje podpisali zdaniami mówiącymi o posiadaniu danych rzeczy. Natomiast w kwietniu myśląc już o Wielkanocy uczniowie wykonali kolorowe karty świąteczne, które oczywiście wypisane były życzeniami w języku angielskim. Przygotowanie się do zrobienia oraz wypisania pocztówek świątecznych pozwoliło uczniom jeszcze bardziej zgłębić temat związany z kulturą oraz zwyczajami krajów anglojęzycznych dotyczącymi Wielkanocy. A poniżej zaprezentowane są efekty ich pracy.

LUTY

W lutym uczniowie klasy II d w ramach innowacji pedagogicznej "Językiem angielskim władam - rozumiem i odpowiadam"  samodzielnie wykonali edukacyjne gry planszowe. Dzieci opracowały słownictwo związane z zabawkami oraz najistotniejszymi zwrotami związanymi z robieniem zakupów. Następnie drugoklasiści przelali swoje pomysły na arkusze papieru przygotowując kolorowe i różnorodne gry służące do nauki oraz utrwalenia słówek i wyrażeń odnoszących się do omawianego materiału. W lutym uczniowie zapoznali się również z interaktywnymi grami językowymi dostępnymi w Internecie. Tym razem dzieci poszerzały słownictwo dotyczące wyposażenia domu. Wśród uczniów wyzwolił się radosny duch rywalizacji. Uczniowie chętnie uczestniczyli w grach zaproponowanych przez nauczyciela. Uśmiechom i pozytywnym emocjom nie było końca.