Samorząd Uczniowski

Zarząd Samorządu Uczniowskiego: Maja Wojan - 7b, Wiktor Sandrowski - 6b, Wiktor Iwanowski - 7d,

Lillia Cymek - 5a, Kacper Gajdowski - 7b, Pola Wądołkowska - 4f, Amelia Kamińska - 5b,

Lena Piechocińska - 4a, Anna Szeligowska - 4a, Aleksandra Mika - 6d.

Magia Grudnia: Wykonaj zadanie z Kalendarza Adwentowego!

Chcielibyśmy podzielić się z Wami inspiracją dotyczącą jednej z najpiękniejszych tradycji grudniowych - kalendarza adwentowego!

Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, kalendarz adwentowy to wyjątkowy sposób na odliczanie dni do Bożego Narodzenia. Każdy dzień kryje w sobie małą niespodziankę, a to może być zadanie, słodka przekąska, czy też po prostu chwila refleksji.

Zachęcamy Was do podjęcia wyzwania i wykonania zadań z naszego szkolnego kalendarza adwentowego! Każdego dnia, od 1 do 24 grudnia, będziecie mieli do wykonania zadanie. Pochwalcie się zdjęciem zamieszczonym w komentarzu pod postem. Podzielcie się z innymi Waszymi pomysłami na zadania adwentowe i zainspirujcie innych do wspólnego celebrowania tego niezwykłego czasu!

Ściskamy Was mocno i życzymy pięknego grudnia pełnego ciepła i radości!

Samorząd Uczniowski SP1

SZLACHETNA PACZKA 2023/2024

14 grudnia 2023 odbyło się pakowanie paczek z darami zbieranymi w ramach akcji Szlachetna Paczka. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu dyrekcji, kadry pedagogicznej i administracyjnej oraz rodziców i uczniów udało się skompletować aż 70 paczek. Dzięki zaangażowaniu dobroczyńców z Naszej szkoły kuchnia i łazienka w mieszkaniu Pani Sylwii zostały odgrzybione i wyremontowane oraz zakupione zostały meble kuchenne i kuchenka gazowa. Dziękujemy za pomoc wolontariuszy z klasy 6e i 7b, którzy pomagali sortować, pakować i nosić paczki.

Mamy pewność, że Pani Sylwia, samotnie wychowująca 5. dzieci (w tym jedno niepełnosprawne, wymagające stałej opieki), mimo przeciwności losu i ciężkich warunków lokalowych będzie mogła spokojnie i z radością przeżyć te nadchodzące Święta Bożego Narodzenia.

Wszystkim serdecznie dziękujemy!

„Dobro. Im więcej go dajesz tym więcej dostajesz”.

W tym roku Nasza szkoła ponownie bierze udział w akcji Szlachetna Paczka. Wspieramy rodzinę Pani Sylwii spod Łomży, wychowującej samotnie piątkę dzieci. Jednym z największych marzeń rodziny jest posiadanie nowej kuchenki gazowej, obuwia, pościeli oraz zapasu żywności i środków czystości. Lista z zapotrzebowaniem na produkty oraz informacje dotyczące zbiórki pieniężnej na zakup lodówki została przesłana w oddzielnej wiadomości przez portal Librus.

Zbiórka na terenie szkoły trwa do środy 13 grudnia 2023 w sali 13p w szatni w segmencie A.

Dziękujemy z góry za każdą okazaną formę pomocy i wsparcia.

Mikołajkowa Loteria Fantowa

Fundusze zebrane w czasie loterii zostały przekazane na cel charytatywny.

Z okazji Dnia Życzliwości Mały Samorząd Uczniowski z pomocą starszych uczniów przygotował kamyki życzliwości, które były rozdawane z okazji tego święta. Ten własnoręcznie wykonany upominek wywołał uśmiech na wielu twarzach, co było najważniejszym przesłaniem tego dnia!

Był to dzień pełen uśmiechów, miłych słów, gestów, pozytywnych emocji, który dodatkowo obfitował w różne atrakcje. Tego dnia królował kolor optymizmu i radości – żółty. Na szkolnych gazetkach można było znaleźć karteczki z pozytywnymi sentencjami. Każdy mógł przesłać miłe pozdrowienia pisząc je na dłoniach, a następnie umieszczając na Jesiennym Drzewie Życzliwości. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego częstowali również słodkościami.

Promujmy życzliwość, zarażajmy nią innych, zachęcajmy do czynienia dobra każdego dnia.

Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu również osobom przebywającym w naszym towarzystwie. Bądźmy życzliwi na co dzień!!!

Wybory do Samorządu Uczniowiekiego - 4.10.2023

ZGŁOŚ SWOJĄ KANDYDATURĘ

POCZTA WALENTYNKOWA 2023

❤️   ❤️   ❤️   ❤️   ❤️   ❤️   ❤️

❤️❤️❤️❤️      ❤️      ❤️❤️❤️❤️

SZLACHETNA PACZKA 2022/2023

W tym roku nasza szkoła wzięła udział w akcji Szlachetna Paczka i wsparła rodzinę Pani Marty z Łomży, wychowującą samotnie dwóch nastoletnich synów.

DOBRO! Im więcej go dajesz tym więcej dostajesz.

Mikołajkowa Loteria Fantowa

Fundusze zebrane w czasie loterii zostały przekazane na cel charytatywny.

6 grudnia w naszej szkole odbyła się Mikołajkowa Loteria Fantowa. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem uczniów. Loteria przebiegała sprawnie, w bardzo miłej, świątecznej atmosferze. Wszystkie losy zostały sprzedane, a pozyskane pieniądze w kwocie 3090 zł zostały przekazane na leczenie Alekandry Niksy do Fundacji Słoneczko. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy przynieśli różnego rodzaju gry, zabawki, książeczki itp., które mogliśmy sprzedawać jako fanty.

⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

MIKOŁAJKOWA LOTERIA FANTOWA - Obrazek 1

Dziś z okazji Światowego Dnia Życzliwości i Pozdrowień Samorząd Uczniowski zadbał o to, aby każdy z naszej szkolnej społeczności miło zaczął dzień. Życzliwe słowo na dzień dobry i słodki cukierek już od samego rana wywołał uśmiech u wszystkich przywitanych osób.

Ponadto w naszej szkole odbyła się akcja „Weź to, czego potrzebujesz”. Uczniowie klas trzecich przygotowali dla swoich koleżanek, kolegów oraz pracowników szkoły kamyki życzliwości. Każdy mógł wybrać swój spośród: miłości, zdrowia, odwagi, przyjaźni, mądrości, cierpliwości oraz szczęścia. Wśród uczniów najbardziej popularna była miłość i przyjaźń, nauczycielom zaś potrzeba cierpliwości i zdrowia. Kamyki rozeszły się w mgnieniu oka jak ciepłe bułeczki. Wszystkim życzymy dużo życzliwości – nie tylko 21 listopada.