Razem na Święta

Bądźmy Razem Na Święta!

„ Dobro jest jedyną rzeczą, która się mnoży, jeśli się ją dzieli”

Takimi słowami rozpoczyna się podziękowanie, jakie uczniowie klasy 5c otrzymali od wychowanków Placówki Opiekuńczo - Wychowawczej w Łomży. Piątoklasiści, z pomocą swojej wychowawczyni p. J. Wysockiej i p. M. Bartnik, zebrali mnóstwo słodyczy, które w wigilijny poranek dotarły do placówki i sprawiły niemałą radość, szczególnie najmłodszym.

Pierwsze spotkanie dla samotnych w Jedynce

23 grudnia 2019 r. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łomży jako pierwsza w mieście, miała przyjemność gościć w swoich progach liczne grono osób samotnych, przygotowując dla Nich Wieczerzę Wigilijną. Było to wspólne przedsięwzięcie Miasta Łomża, Caritas Diecezji Łomżyńskiej i Selgros Cash&Carry.

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łomży przygotowała się wzorowo do spotkania wigilijnegozaplanowanego na 400 osób. Dekoracja świąteczna z napisem „Polska Wigilia”, w tle zieleń naturalnych świerków, stoły nakryte białymi obrusamii ozdobione stroikami wzbudzały niesamowite wrażenie.

Gości powitała dyrektor placówki Krystyna Kamińska. Refleksjami w świątecznym nastroju dzielili się przedstawiciele Miasta Łomża, Województwa Podlaskiego i Diecezji Łomżyńskiej. Odczytano fragment Ewangelii o Narodzeniu Jezusa w Betlejem, po czym biskup łomżyński poświęcił białe i kruche opłatki symbol pojednania i przebaczenia, znak przyjaźni i miłości. W nucie polskich kolęd i pastorałek składano sobie świąteczne i noworoczne życzenia.

Potrawy na to spotkanie przygotowali pracownicy łomżyńskich szkół (SP 1, SP 9, SP 10). W inicjatywę zaangażowało się ponad 80 wolontariuszy, w tym liczne grono z naszej szkoły (pracownicy administracji i obsługi, nauczyciele oraz rodzice i uczniowie klasy VIIIa).

Chrześcijaństwo to przeżywanierazem wiary w Boga, nie tylko w okresie świątecznym. Otwartość na drugiego człowieka, pomoc, uśmiech i życzliwość to atuty wolontariuszy i pracowników naszej szkoły.

Bożonarodzeniowy Dar Serca

Udało się zebrać kwotę w wysokości 4 467,90 zł.

W niedzielę 15 grudnia 2019 r. w Galerii Veneda bardzo liczne grono uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 zaangażowało się w zbiórkę pieniężną. Celem akcji pod hasłem „Nie przechodź obojętnie” jest promocja zdrowia oraz dofinansowanie leczenia, rehabilitacji, profilaktyki zdrowotnej dzieci w ramach Funduszu „Dzieci Chore”. W ten sposób razem pomagamy osobom, które potrzebują wsparcia i mieszkają blisko nas.

Dziękuję wszystkim Ofiarodawcom, Wolontariuszom Dużym i Małym, którzy włączyli się do Akcji. Zebrana kwota świadczy o tym, że mamy wielkie i wrażliwe serca i nie przechodzimy obojętnie wobec potrzebujących pomocy.

Monika Skrodzka

Ogólnopolską Zbiórkę Żywności pod hasłem „Tak pomagam”

W dniach 6 - 7 grudnia 2019 r. liczne grono naszych uczniów zaangażowało się w Ogólnopolską Zbiórkę Żywności organizowaną przez Caritas Diecezji Łomżyńskiej, pod hasłem „Tak pomagam”. Przy współudziale wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łomży zebrano łącznie 3 265 kg żywności.

Celem akcji było zebranie długoterminowych produktów spożywczych, z przeznaczeniem na paczki świąteczne dla osób potrzebujących z terenu naszego miasta i Diecezji  łomżyńskiej.

Pamiętając o tym, że „Ofiarowane dobro wraca do nas w dwójnasób”, jestem wdzięczna za wszelką okazaną pomoc i poświęcony czas nauczycielom i uczniom i zapraszam do innych publicznych akcji.