Podniesienie jakości kształcenia w placówkach kształcenia ogólnego w Łomży

enlightened  enlightened  enlightened  enlightened  enlightened  enlightened  enlightened

W grudniu 2022 r. w naszej szkole rozpoczęły się Zajęcia z programowania dla dzieci i młodzieży realizowane w ramach projektu „Podniesienie jakości kształcenia w placówkach kształcenia ogólnego w Łomży”. W czasie zajęć uczniowie rozwijają swoje umiejętności z programowania. Bardzo przydał się sprzęt zakupiony z projektu LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI. Jednym z nich jest inteligentny robot do nauki programowania STEM i Internetu rzeczy Codey Rocky. Aplikacja do programowania robota opiera się na wizualnym języku programowania Scratch 3.0, z którym uczniowie są zapoznawani na zajęciach informatyki. Dzięki temu nawet początkujący uczniowie mogą napisać program w kilka minut i zacząć zabawę z robotem. Robot zawiera ponad 10 programowalnych czujników i wyświetlacz LED. Zaawansowani mogą napisać program w języku Python.

Pomoc stypendialna dla uczniów szczególnie uzdolnionych

w Szkole Podstawowej Nr 1 w Łomży na rok szkolny 2021/2022

Rodzice uczniów, którzy zakwalifikowali się do udziału w projekcie (kontynuują zajęcia z roku ubiegłego lub przystąpili do dwóch rodzajów zajęć w bieżącym roku szkolnym) mogą ubiegać się o stypendium dla uczniów szczególnie uzdolnionych. Szczegóły przyznawania pomocy stypendialnej znajdują się w regulaminie.

Regulamin pomocy stypendialnej PROJEKT 3.1.2.pdf

Wniosek o stypendium, kopie świadectwa i zaświadczeń o osiągnięciach oraz Indywidualny Plan Rozwoju należy dostarczyć do sekretariatu szkoły do 27.09.2021 r. do godziny 14.00.

Wniosek o przyznanie stypendium.pdf

Indywidualny plan rozwoju ucznia.pdf

Program stypendialny jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

REKRUTACJA NA ZAJĘCIA W ROKU SZKOLONYM 2021/2022

W dniach od 1 do 13 września 2021 roku Szkoła Podstawowa Nr 1 prowadzi drugi nabór uczestników do projektu “Podniesienie jakości kształcenia w placówkach kształcenia ogólnego w Łomży” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020.

W ramach projektu prowadzone są zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki, chemii, geografii i fizyki oraz zajęcia rozwijające zainteresowania i uzdolnienia z matematyki, języka angielskiego oraz informatyki.

Informacji dotyczących procesu rekrutacji oraz liczby miejsc wolnych na poszczególne zajęcia udzielają na bieżąco nauczyciele, którzy je prowadzą oraz wychowawcy.

Dokumenty rekrutacyjne wypełniają rodzice i składają w skrzynce podawczej znajdującej się w wejściu do szkoły do dnia 13.09.2021 do godziny 12.00. Formularze do pobrania poniżej.

Formularz rekrutacyjny.pdf

Oswiadczenie uczestnika projektu.pdf

Deklaracja ucznia.pdf

ZAJĘCIA ZREALIZOWANE W RAMACH PROJEKTU W ROKU SZKOLNYM 2020/2021 i 2021/2022

Dodatkowe zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z języków obcych,

przedmiotów matematyczno -przyrodniczych:

Dodatkowe zajęcia rozwijające zainteresowania i uzdolnienia z języków obcych,

matematyki oraz kompetencji informatycznych:

Wsparcie w zakresie indywidualizacji pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami

edukacyjnymi – zajęcia dla uczniów i doposażenie w pomoce dydaktyczne:

REKRUTACJA NA ZAJĘCIA W ROKU SZKOLONYM 2020/2021

W dniach od 1 do 12 lutego 2021 roku Szkoła Podstawowa Nr 1 prowadzi nabór uczestników do projektu “Podniesienie jakości kształcenia w placówkach kształcenia ogólnego w Łomży” realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014 – 2020.

W ramach projektu prowadzone będą zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki, chemii, geografii i fizyki oraz zajęcia rozwijające zainteresowania i uzdolnienia z matematyki, języka angielskiego oraz informatyki. Ponadto zaplanowane są zajęcia korekcyjno-kompensacyjne dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Projekt zakłada przyznanie stypendiów dla uczestników wyróżniających się wysokimi wynikami w nauce oraz innymi osiągnięciami.

Doposażone zostaną klasopracownie przeznaczone do prowadzenia zajęć.

Informacji dotyczących procesu rekrutacji udzielają na bieżąco nauczyciele, którzy będą prowadzili w/w zajęcia oraz wychowawcy.

Dokumenty rekrutacyjne wypełniają rodzice i składają w skrzynce podawczej znajdującej się w wejściu do szkoły. Formularze do pobrania poniżej.

Formularz rekrutacyjny.pdf

Oswiadczenie uczestnika projektu.pdf