Świetlica

Głównym celem ćwiczeń logorytmicznych jest zwrócenie uwagi dzieci na zjawiska wspólne dla muzyki i mowy, a więc na rytm, tempo, wysokość dźwięku, melodię, głośność. Dzięki temu rozwijane są umiejętności koncentracji uwagi, stymulowanie do sprawniejszego myślenia, a także kształcenie takich cech  charakteru, jak zdyscyplinowanie i umiejętność współdziałania w grupie.
W aktywizacji procesów mowy znaczącą rolę odgrywają ćwiczenia oddechowe, słuchowe, a także wspomagające mięśnie narządów mowy. Zabawy muzyczno-ruchowe wpływają pośrednio na usprawnianie narządów mownych.

Wspólnie przeniesiemy się do świata jesiennych dźwięków, będziemy śpiewać i tańczyć, odwiedzimy wyspę piratów oraz podejrzymy panią wiosnę budzącą przyrodę do życia, ale to tylko część naszych wesołych logorytmicznych tematów!

W grupach świetlicowych 4 i 5 odbyły się zajęcia z logorytmiki. Uczniowie wraz z jeżem i wiewiórką spacerowały po lesie reagując na różne sygnały słowne i dźwiękowe. Dzieci ćwiczyły koncentrację uwagi, kształciły umiejętność współdziałania w grupie. Łączyły ruchy ciała ćwicząc wymowę podczas słuchania muzyki.

Ruch i muzyka, czyli logorytmika!

Grupa 0A wyruszyła w tajemniczy świat leśnych zwierząt na zajęciach z logorytmiki, wspólnie z prowadzącą uczniowie szukali źródła różnych dźwięków, by w końcu ruch zamienić w taniec.