29 marca dzieci z klasy Ia gościły w Galerii pod Arkadami gdzie obejrzały wystawę prac Olega Kobzara “Wnętrze krajobrazu - Krajobraz wnętrza” i wzięły udział w warsztatach plastycznych. Potem w Hali Kultury obejrzały film przyrodniczy "Łomżyński Park Krajobrazowy Doliny Narwi - Cztery pory roku". Zapoznały się też z historią Hali zaprezentowaną na wystawie.
“Wnętrze krajobrazu - Krajobraz wnętrza”
- 2
Dzień Muffinka
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W SP1
21 marca w Szkole Podstawowej Nr 1 był dniem wyjątkowym. Już z samego rana całą społeczność placówki witały ustawione na dziedzińcu i w holu szkoły kolorowe Marzanny, wykonane przez poszczególne klasy w ramach konkursu „Eko Marzanna”, przygotowanego przez Samorząd Uczniowski. Samorząd także zorganizował Dzień Kolorowej Skarpetki - na znak solidarności z osobami z zespołem Downa. Tego dnia przybyłych do szkoły uczniów, nauczycieli i rodziców witały barwne wianuszki zawieszone na balustradach przy zejściu do szatni. W ramach obchodów Pierwszego Dnia Wiosny nasi uczniowie mieli możliwość wyjścia do kina na wybrane przez siebie filmy. Jednak prawdziwym wydarzeniem była inscenizacja sztuki na motywach baśni „Calineczka” Hansa Christiana Andersena, opracowana przez oddział 0D pod kierunkiem pań: Kasi Borawskiej i Beaty Dudkiewicz.
5Znana wszystkim „Calineczka” to opowieść o tułaczce, na którą została skazana tytułowa bohaterka. W rolę tę znakomicie wcieliła się Basia Hurec. Wędrówka ślicznej dziewczynki zaczyna się porwaniem jej przez żaby, które niezwykle sugestywnie zagrali Zuzia Łuba i Kacperek Gomola. Następnie Calineczka trafia na sepleniące chrabąszcze, które krytycznie odnoszą się do dziewczynki. W ich role wcielili się: Michaś Łuba, Antoś Łada, Alex Grabowski i Marcinek Grądzki. Jako że w codziennym życiu człowiek napotyka na wiele trudności, Calineczka musi zmierzyć się z gburowatymi Pająkami, których świetnie udawali: Natan Kuczewski, Ignaś Lipiński, Olaf Ninkiewicz i Maurycy Gorzęba. Ale tułaczka głównej bohaterki trwa nadal. Tym razem upragnione przez Alę Wyrzykowską (w roli kobiety) dziecko trafia na życzliwą myszkę, u której jednak dziewczynka nie może zostać dłużej, gdyż byłaby zmuszona poślubić nudnego Kreta. W wystawianej sztuce rolę Myszki zagrała Miła Tułowiecka, zaś Kretem był Oskar Goliński. Przygotowana przez oddział zerowy inscenizacja zawiera również motyw przyjaźni i pomocy. Stąd podczas wędrówki Calineczki pojawia się chora jaskółka, którą dziewczynka bezinteresownie opiekuje się i, jak to w życiu bywa, pomoc dziewczynki zostaje z czasem nagrodzona. Oto przychodzi moment, kiedy jaskółka wraca do zdrowia i odwdzięcza się naszej bohaterce, zabierając ją do ciepłych krajów, gdzie Calineczka poznaje Księcia Elfów i gdzie kończy się wędrówka i udręka głównej bohaterki baśni. W tym spektaklu rolę przyjacielskiego ptaka zagrała Dominika Jarnutowska, a księciem Elfów był Damian Wieczorek. W adaptacji „Calineczki” według oddziału przedszkolnego wystąpiły również: Julia Gawkowska jako narrator, Lenka Wałkuska w roli wróżki oraz: Amina Israilova, Vanessa Mieczkowska, Daria Galanek, Lenka Arnister i Ola Graff – jako piękne kwiaty. Niezwykłym talentem aktorskim popisały się również Amelka Filipkowska i Julia Matejkowska, udając barwne motyle.
W przygotowanej przez dzieci z zerówki historii Calineczki na uwagę zasługuje przepiękna scenografia skorelowana z treścią baśni. Kolorowe kostiumy dzieci w rolach kwiatów czy motyli wpłynęły na pogodny, iście wiosenny nastrój przedstawienia. Warto też zwrócić uwagę na warstwę muzyczną inscenizacji. Kolejne kwestie aktorskie, przeplatane rytmiczną muzyką i piosenkami Adama Szafrańca, wprowadzały dynamizm, skupiający uwagę widza na przedstawieniu. Ponadto ruch sceniczny aktorów, zwłaszcza Calineczki wędrującej przez życie, przypominał niekończący się chocholi taniec. Ale jak to w baśniach bywa, wszystko zakończyło się dobrze i dramatyzm egzystencji dziewczynki przerodził się w pomyślne zakończenie.
Szkoła Podstawowa Nr1 w Łomży tradycyjnie już Pierwszego Dnia Wiosny zmieniła charakter swojej pracy. Zwykłe lekcje ustąpiły miejsca zajęciom nastawionym na integrację zespołów klasowych. Tego dnia realizowane były zadania opiekuńczo-wychowawcze, mające na celu rozwój kulturalny uczniów. W tym roku ważną rolę odegrało także wychowanie ekologiczne dzieci i młodzieży.
Halina Rogowska
Eko Marzanna
Pierwszego Dnia Wiosny został rozstrzygnięty szkolny konkurs na "Eko Marzannę". W konkursie wzięło udział 18 klas w kategoriach 0, 1-3 oraz 4-8. Jury miało nie lada wyzwanie, ponieważ wszystkie prace były wyjątkowe i bardzo pomysłowe. Po burzliwych naradach komisja konkursowa postanowiła wyróżnić wszystkie prace. W sposób szczególny nagrodzono klasy: 0a, 2e, 3c oraz 5d. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Samorząd Uczniowski.
11
21 marca w klasie IIC
21 marca klasa IIC świętowała podwójnie. Z okazji przyjścia wiosny uczniowie wybrali się pieszo do kina podziwiając wyjątkową aurę. Pogoda sprzyjała spacerom i poszukiwaniu oznak wiosny. Inną okazją do celebrowania był Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Przygotowane przez nauczycieli materiały wykorzystane podczas tej wyjątkowej lekcji były też wstępem do dyskusji na temat tolerancji. Klasa II C poznała fakty i mity dotyczące funkcjonowania osób z Zespołem Downa. Następnie obejrzała film z ich udziałem i przekonała się, jak bardzo są wyjątkowi. Na znak solidarności wszyscy w tym dniu ubrali kolorowe skarpetki nie do pary. Pamiętajmy, że szacunek, dobro i akceptacja są kluczem do życiowych sukcesów.
SUKCES NASZYCH SZKOLNYCH POETEK
Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łomży może poszczycić się wieloma uzdolnionymi uczniami, którzy osiągają sukcesy w różnych dziedzinach wiedzy i umiejętności. W tegorocznym Wojewódzkim Konkursie Literackim „Wiersze z szuflady”, organizowanym przez SP 43 w Białymstoku tytuł Laureata w kategorii uczniów klas VII-VIII zdobyła Agnieszka Skrodzka z klasy VIIIA. Agnieszka zgłosiła do konkursu wiersz pt. „Moja Ojczyzno droga”. Wyróżnienie w tej samej kategorii przypadło Joannie Szczecińskiej z klasy VIIIB, która przesłała wiersz pt. „Zieleń wiosny”.
W imieniu całej społeczności szkolnej gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Niżej publikujemy zwycięski wiersz Agnieszki Skrodzkiej.
Moja Ojczyzno droga
Moja Ojczyzno droga,
Utkana łzami i krwi strumieniami,
Radości dajesz mi wiele!
Energicznie, twórczo uczę się Ciebie,
Maków bukietami obdarowuję Cię pasjami.
Zaczarowana jestem Tobą jak bajecznym snem…
Absorbujesz mnie sobą każdego dnia.
Pałace, zamki, krajobrazy Twoje
Ochoczo oglądam i zapamiętuję.
Legendy o Tobie od dziecka znam.
Słoneczne polany… to dopiero raj!
Klony, lipy, brzozy szumią niczym gaj, dając
Inspiracji czar i…
Mazurek Dąbrowskiego wciąż mi w sercu gra.
Moja Ojczyzno droga,
Utkana łzami i krwi strumieniami,
Niebiańska siła jest w Tobie!
Daremne wrogów gdybanie,
Udręczanie i zniewalanie…
Rozmyślam o Tobie z miłością,
Entuzjastycznie w sercu Cię noszę,
Moja Ojczyzno droga!
Wiosenny Turniej w Dwa Ognie
W dniu 18 marca 2022 r. odbył się Wiosenny Turniej w Dwa Ognie o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łomży. Do rywalizacji przystąpiły klasy piąte w dziesięcioosobowych składach (pięć dziewcząt i pięciu chłopców). Po zaciętej rywalizacji w systemie „każdy z każdym”, zwyciężyła klasa 5b, a kolejne miejsca zajęły klasy: 5a, 5c i 5d.
Na zakończenie turnieju wszystkie drużyny otrzymały puchary i pamiątkowe dyplomy.
Wszystkim uczniom gratulujemy, dziękujemy za sportową rywalizację w duchu fair play i zaangażowanie w życie sportowe szkoły.
Organizatorami turnieju byli nauczyciele wychowania fizycznego:
Ewa Pietrusewicz, Sławomira Zalewska, Mateusz Gawęcki, Tomasz Horoszko.
„Łamigłówki mądrej główki”
W dniach 17 i 18 marca klasy I d, e, f uczestniczyły w projekcie edukacyjnym „Łamigłówki mądrej główki”. Celem przeprowadzonych zajęć było wdrażanie uczniów do samodzielnego, twórczego myślenia, poszukiwania różnych sposobów rozwiązania problemu. Spotkania dzieci sprzyjały rozwijaniu umiejętności twórczej współpracy i dzielenia się własną wiedzą z rówieśnikami. Rozwiązywaliśmy łamigłówki matematyczne, uczyliśmy się kodowania, uczestniczyliśmy w grach edukacyjnych. Chętni uczniowie wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur oraz Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym Leon z matematyki i języka angielskiego.
16
21 marca - DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI
21 marca to nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny, ale również Światowy Dzień Zespołu Downa. Zarówno data, jak i symbolika dwóch różnych skarpetek nie są przypadkowe. Zespół Downa to wada genetyczna polegająca na występowaniu w 21 parze trzeciego chromosomu stąd 21 marca!
Dlaczego dwie różne skarpetki?
Ponieważ symbolizują odmienność osób dotkniętych tym schorzeniem.
Tego dnia ubierz się więc na zielono i załóż dwie różne, kolorowe skarpetki.
Poczujmy wiosnę i okażmy wsparcie! Samorząd Uczniowski.
Wsparcie dla UKRAINY
„Ludzie to anioły z jednym skrzydłem, dlatego aby się wznieść, musimy trzymać się razem..."
M. Konopnicka
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie … dziękujemy Wam z całego serca. Zakończyliśmy pierwszą zbiórkę dla naszych sąsiadów z Ukrainy. I jedyne słowa, które cisną się nam na usta to ogromna WDZIĘCZNOŚĆ.
Dziękujemy niezwykłym Uczennicom i Uczniom, którzy wkładając w to ogromny wysiłek, przez wiele dni segregowali i pakowali przyniesione produkty, by jak najszybciej trafiły do potrzebujących.
Dziękujemy Rodzicom za okazaną hojność, empatię i bezinteresowną pomoc.
Dziękujemy Wychowawcom, Nauczycielom i Pracownikom administracyjno – obsługowym za pomoc w organizacji przedsięwzięcia oraz przeprowadzenie dodatkowej zbiórki pieniężnej wśród pracowników szkoły.
To niesamowite, ile dobra zadziało się w naszej szkole w ostatnim czasie. Dzięki Wam wszystkim nasi przyjaciele z Ukrainy mają zapewnione najważniejsze środki do życia na dłuższy czas. Jesteśmy wzruszeni wrażliwością Waszych serc i już dziś wiemy jedno – tworzymy niesamowitą społeczność, w której każda podjęta inicjatywa zakończy się sukcesem.
5
Pasowanie pierwszoklasistów na czytelnika
4 marca w auli naszej szkoły odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na czytelnika. Wydarzenie to wspólnie przygotowały biblioteka SP1 i klasa IIA, pod kierunkiem pani Beaty Mazur. Scenariusz uroczystości był oparty na fragmentach znanych baśni i miał formę quizu. W przedstawieniu pojawiły się postacie: Czerwonego Kapturka, Kopciuszka, Koziołka Matołka czy Kota w butach. Zadaniem obecnych w sali pierwszoklasistów było rozpoznanie bohatera baśni na podstawie przedstawionych przez aktorów informacji oraz scenek rodzajowych. Aktorskie popisy uczniów klasy IIA uświetnił wpisany w scenariusz występ wokalny.
Przedstawienie rozpoczął Mateusz Romanko recytacją 1. części wiersza Marty Próchniewicz „Warto czytać”. Mateusz też je zakończył, deklamując 2. część tego samego utworu. Całość uroczystości w znakomity sposób prowadziła Wiktoria Szczodry. Bardzo ważną rolę odegrała Lenka Piechocińska , wcielając się w ponadczasową postać babci, która, robiąc na drutach, komentowała obecność poszczególnych bohaterów baśni, tym samym podpowiadała pierwszoklasistom, jaka postać pojawiła się na scenie. Dużym talentem aktorskim wykazała się Maja Salwa, odgrywając rolę Sowy, będącej alegorią mądrości. To właśnie Sowa w tajemniczy sposób zapowiadała kolejnych bohaterów. I tak na scenie pojawili się: Maja Gromadzka w roli Czerwonego Kapturka, Ania Gromadzka jako Kopciuszek, Adrian Stomski, grając Koziołka Matołka, Szymek Bożydaj, udając Kota w butach, wreszcie sama królowa Książka, którą niezwykle sugestywnie odegrał Damian Roszkowski. Ważna rolę w przedstawieniu pełniły: Natalia Wszeborowska, Ania Szeligowska i Maja Banach, wcielając się w postaci wnuczek wszechwiedzącej babci. To one łączyły ze sobą poszczególne fragmenty inscenizacji. One także w towarzystwie Oli Cichockiej bawiły publiczność, śpiewając z dynamicznym układem choreograficznym, piosenkę „Fruzia w bibliotece”.
6Kulminacyjnym punktem wydarzenia było pasowanie pierwszoklasistów na czytelnika dokonane przez dyrektora SP1, panią Krystynę Kamińską. Pasowanie to poprzedziła wygłoszona przez pierwszaków uroczysta przysięga, której przewodził wspomniany już Damian Roszkowski w znakomitej roli królowej Książki. Na pamiątkę tego wydarzenia wszyscy uczniowie klas I otrzymali tzw. Wyprawki czytelnicze pt. „Pierwsze abecadło”. Zwieńczeniem wydarzenia był występ całej klasy IIA , która zaśpiewała dostosowaną do okoliczności piosenkę „Książka przyjaciółka”
W Szkole Podstawowej NR 1, pasowanie na czytelnika uczniów klas I, stało się tradycją, która wyrosła z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i wpisała się w realizację Szkolnego Programu Rozwoju Kompetencji Czytelniczych. Stąd na początku 2. semestru każdego roku szkolnego pierwszoklasiści stają się oficjalnie członkami naszej biblioteki. Zakłada się im karty czytelnika, zachęca do odwiedzania biblioteki i wypożyczania książek, tym samym kształtuje się prawidłowe nawyki, które mają wydatny wpływ na osiągnięcia edukacyjne w przyszłości.
Matematyka nam niestraszna!
W naszej klasie ćwiczymy matematykę poprzez zabawę. Wiemy, że w ten sposób jest nam łatwiej utrwalać poznane na lekcjach zagadnienia.
Z okazji Dnia Matematyki bawiliśmy się tabliczką mnożenia na różne sposoby!
Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych
W niedzielę, 6 marca 2022 roku uczniowie z Jedynki oddali hołd niezłomnym bohaterom biorąc udział w X edycji Biegu Tropem Wilczym. Bieg miał charakter symboliczny, każdy zawodnik przed startem otrzymał koszulkę i bidon, a na mecie medal. Ponadto była prowadzona klasyfikacja wśród dziewcząt i chłopców. Nasze dwie uczennice, Antonia Szydlik oraz Victoria Wolińska uplasowały się na podium zajmując odpowiednio 1 i 3 miejsce. Wszystkim zawodnikom gratulujemy.
„MIŁOŚĆ NIEJEDNO MA IMIĘ”
WYNIKI WALENTYNKOWEGO KONKURSU BIBLIOTECZNEGO
Uprzejmie informujemy, że dobiegł końca Walentynkowy Konkurs Biblioteczny ph. „Miłość niejedno ma imię”, którego celem było rozwijanie wiedzy o literaturze, gdzie motywem przewodnim jest najwyższe z uczuć. Konkurs kształcił także umiejętności językowe i popularyzował piękno polszczyzny.
Uczestnicy konkursu wykazali się wysokim stopniem wiedzy z zakresu wymaganych lektur oraz umiejętnościami językowymi dotyczącymi frazeologii, fleksji i składni.
Wszystkim Uczniom, biorącym udział w konkursie, bardzo dziękujemy. Zwycięzcom gratulujemy!
1. miejsce – Wiktoria Domitrz, kl. VD; Julia Hnatkowska, kl. VIA;
Maria Śledziewska, kl. VB
2. miejsce – Anna Faryna, kl. VD; Oliwia Igielska, kl. VIA;
Wiktor Iwanowski, kl. VD; Natalia Leszczyńska, kl. VA;
Kornelia Mazur, kl. VD; Wiktor Nowacki, kl. IVD
3. miejsce – Agnieszka Skrodzka, kl. VIIIA
Nauczyciele bibliotekarze
DO DZIECI Z UKRAINY „LIST BEZ SŁÓW”
W związku z tragicznymi wydarzeniami na Ukrainie biblioteka Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łomży zaprasza wszystkich Uczniów do udziału w konkursie bibliotecznym ph. „List bez słów”, którego celem jest wyrażenie solidarności i współczucia dla cierpiących Rówieśników z Ukrainy.
Przedmiotem konkursu jest samodzielne opracowanie pocztówki nawiązującej do wydarzeń na Ukrainie. Technika dowolna, format A5. Prace będą oceniane w trzech kategoriach: klasy I-III; IV-VI; VII-VIII. W ocenie będą brane pod uwagę: nawiązanie do wydarzeń na Ukrainie, względy estetyczne, oryginalność ujęcia tematu.
Prace konkursowe należy składać w bibliotece szkolnej. Na rozwiązania czekamy do 4 kwietnia 2022 r. Ogłoszenie wyników nastąpi 18 kwietnia 2022 r.
Zbiórka dla Ukrainy
Zbiórka trwa od 01.03.2022 r. do 08.03.2022 r.
Produkty prosimy przekazywać
wychowawcom lub pedagogom szkolnym.
ZBIERAMY:
- żywność: woda, mleko modyfikowane, produkty żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania, żywność o długim okresie przydatności do spożycia, żywność puszkowana, batony energetyczne, suszone owoce, orzechy, makarony, płatki i płatki błyskawiczne,
- koce wełniane, termiczne, śpiwory, maty do spania, materace, peleryny przeciwdeszczowe,
- środki pielęgnacyjne i higieniczne, środki myjące do ciała, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, grzebienie i szczotki do włosów,
- bielizna damska, bielizna męska, bielizna dziecięca,
- podpaski, pieluchy dziecięce, pieluchy dla dorosłych, ręczniki papierowe, ręczniki z mikrofibry,
- wielorazowe naczynia kuchenne, głębokie naczynia, łyżki, widelce, noże, kubki,
- środki antyseptyczne/spirytus, maseczki,
- zapałki, baterie, zapalniczki, świece,
- zestawy medyczne, indywidualne apteczki dla wojska, zestawy felczera.
OPŁATY ZA WYŻYWIENIE ZA MARZEC 2022
🍎 🍉 🥒 🥦 🥑 🍆 🍅 🍓 🥕 🥗 🍲🍎 🍉 🥒 🥦 🥑 🍆 🍅 🍓 🥕 🥗 🍲
ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE 0A, 0B, 0C, 0D
23 x 8,00 zł = 184 zł
KLASY I - VIII
23 x 4,50 zł = 103,50 zł
Opłaty należy dokonać przelewem na konto Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łomży
NR KONTA: 17 1560 0013 2467 3228 9000 0001
🍎 🍉 🥒 🥦 🥑 🍆 🍅 🍓 🥕 🥗 🍲🍎 🍉 🥒 🥦 🥑 🍆 🍅 🍓 🥕 🥗 🍲
w dniach od 2 do 10 MARCA 2022 r.
PROSIMY O WPŁATY W WYZNACZONYM TERMINIE
W tytule należy podać imię i nazwisko dziecka oraz klasę.
🍎 🍉 🥒 🥦 🥑 🍆 🍅 🍓 🥕 🥗 🍲🍎 🍉 🥒 🥦 🥑 🍆 🍅 🍓 🥕 🥗 🍲
Jeżeli uczeń ma odpis z powodu zgłoszonej nieobecności prosimy o kontakt z intendentem pod numerem tel. 86 218-44-39 (wewnętrzny 46) w celu prawidłowego naliczenia płatności.
🍎 🍉 🥒 🥦 🥑 🍆 🍅 🍓 🥕 🥗 🍲🍎 🍉 🥒 🥦 🥑 🍆 🍅 🍓 🥕 🥗 🍲
Uczniowie, których rodzice nie dokonają terminowej płatności za dany miesiąc żywieniowy nie będą mogli korzystać z wyżywienia na terenie szkoły do momentu uregulowania należności.
REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2022/2023
*****************************************************
Zasady rekrutacji do oddziałów przedszkolnych i klas I
na rok szkolny 2022/2023 znajdują się w zakładce REKRUTACJA.
*****************************************************
Jedynka - szkoła na medal!
Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łomży to na medal szkoła:
przyjazna, bezpieczna, duża, nowoczesna i wesoła!
Cały wachlarz ma zalet, chyba nikt ich nie zliczy,
po pierwsze mieści się w spokojnym miejscu,
z daleka od niebezpiecznej i ruchliwej ulicy…Po drugie placówka może się też pochwalić
kreatywnymi, z zapałem twórczym nauczycielami,
którzy przekazują dzieciom wiedzę, rozwijają ich pasje,
oferują swą pomoc, cieszą się z uczniami ich sukcesami…Bo w Jedynce to właśnie uczeń jest kimś najważniejszym,
dlatego jego dobro, bezpieczeństwo, rozwój i uśmiech
to dla nas priorytet, jest u nas na miejscu pierwszym!A do tego duże, jasne sale, świetnie wyposażone,
w przyjaznej atmosferze prace sprawnie są odrobione.
Zaś pracownie komputerowe nowoczesne mamy,
w nich laptopy dla wszystkich uczniów posiadamy.Dzieci otaczamy opieką, nikt nie jest pominięty:
jednym pomagamy, drugim szlifujemy talenty.
Dostosowujemy wymagania do ich potrzeb i możliwości,
by nauka nie była udręką, a powodem do wielu radości.Są u nas zajęcia w ramach pedagogicznych innowacji,
które rozwijają zainteresowania, są pełne atrakcji.
A spotkania, prowadzone przez agencję artystyczną
bawią i uczą, pogłębiają dzieciom wiedzę muzyczną…Promujemy zdrowy styl życia i postawy proekologiczne,
dlatego realizujemy liczne programy profilaktyczne.
Przeróżne akcje czytelnicze to też nasza domena,
czytanie bogaci słownictwo i ortografię na lepszą zmienia.W stołówce pyszne, domowe posiłki w dobrej cenie mamy,
obiadki, a w zerówce jeszcze śniadania i podwieczorki,
ze smakiem wspólnie z kolegami sobie zjadamy…Różne święta i uroczystości z radością obchodzimy,
na przykład: Dzień Chłopaka, Święto Niepodległości,
mikołajki, Dzień Kobiet, Wielkanoc czy Święto Rodziny.
Na spacery i inne wycieczki często wychodzimy,
w muzeum, kinie i teatrze czas chętnie spędzimy…Przy szkole mamy plac zabaw, nowocześnie wyposażony
oraz atrakcyjne alejki spacerowe prawie z każdej strony.
Ale naprawdę wielkim atutem, który zawsze jest w cenie,
są zajęcia dla dzieci z pływania na pobliskim basenie.A w klasach sportowych o profilu pływanie
poczujesz się jak ryba w wodzie,
niestraszne Ci będzie nawet nurkowanie…
Tu pod okiem wykwalifikowanych n – li instruktorów,
pana Andrzeja i pani Ali,
poznasz tajniki pływania, a może zdobędziesz trochę medali…Długo by opowiadać o Jedynce i jej zaletach rozlicznych,
o dyrekcji, logopedzie, pedagogach, psychologu,
czy wspaniałych paniach ze świetlic licznych…
Najlepiej sam się przekonasz, z własnych relacji,
gdy pozytywnie przejdziesz proces rekrutacji…
Irena Dąbrowska
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych!
1. marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Oddajemy hołd tym, którzy nie pogodzili się z narzuconym ze wschodu ustrojem i stylem życia. Pozostali do końca wierni żołnierskiej przysiędze walki o wolna Ojczyznę. W imieniu społeczności szkolnej , uczniowie klasy 7c Gabriela Gradowska, Karolina Wagner i Kacper Toppan, upamiętniając dzisiejsze święto, złożyli wiązankę kwiatów u stóp pomnika Ofiar Systemu Komunistycznego.
Dzień "Szalonej Fryzury"
1 marca 2022 r. w naszej szkole po raz pierwszy odbył się Dzień Szalonej Fryzury. Inicjatywa ta wzbudziła duże zainteresowanie nie tylko dziewczynek, ale także chłopców. Cieszymy się z zaangażowania naszych uczniów, pomysłowości rodziców i chęci udziału w zabawie. Gratulacje dla wszystkich, którzy z radością brali udział w kolorowym szaleństwie.
7
**AKTUALNOŚCI**
Ciekawostki z życia szkoły.
ZEGAR
- Czwartek07.11.2024
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie