Wesołe zabawy dzieci z oddziałów przedszkolnych na placu zabaw w Parku im. Jana Pawła II w Łomży
Na zabawę mamy czas
- 10
Jesienne przygotowania do wiosny - sadzimy żonkile
Klasa 1e włączyła się do akcji Pola Nadziei. Posadziliśmy cebulki żonkili i będziemy cierpliwie czekać do wiosny. Wtedy nasze kwiaty pięknie zakwitną.
SMACZNY, BARDZO ZDROWY SZASZŁYK OWOCOWY
W ramach zajęć dotyczących zdrowego odżywiania dzieci z oddziału przedszkolnego Oa przygotowały owocowe szaszłyki. Przed rozpoczęciem prac kulinarnych ubrały fartuszki, rozłożyły na stołach potrzebne przybory kuchenne, a także umyły dokładnie ręce i owoce. Kiedy wszystko było już gotowe, przystąpiły do krojenia ulubionych owoców i nakładania ich na patyczki. Szaszłyki smakowały wyśmienicie – prawdziwa bomba witaminowa!
6
Złota polska jesień w świetlicy nr 1
Uczniowie klas IIa, IIIc wspaniale bawią się tworząc prace plastyczne ukazujące piękno kolorowej jesieni.
3
Razem dla Edukacji - Rodzina Polonijna - Pożegnania nadszedł czas
Ostatniego dnia uczniowie pracowali w grupach przygotowując prezentacje podsumowujące dni spędzone razem. Po wytężonej i owocnej pracy w sali informatycznej, nadszedł czas na słodkie, „co nieco” oraz przysmaki z Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Piątnicy. Ostatnie wspólne chwile uczniowie spędzili rozwiązując test, przygotowany w aplikacji Kahoot, a sprawdzający, co pamiętają o miejscach poznanych w Polsce. Było przy tym mnóstwo emocji i wzruszeń. Nim padły słowa pożegnania uczestnicy projektu obejrzeli efekt swojej porannej pracy w postaci wspólnej prezentacji. Towarzyszyły temu chwile zadumy i szczere uśmiechy na twarzach uczniów.
Po obiedzie nadszedł czas pożegnania. Wszystkim uczniom wręczono pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Następnie pani dyrektor Krystyna Kamińska podziękowała uczniom i nauczycielom z Gimnazjum im. Michała Balińskiego w Jaszunach za wizytę w naszej szkole i mieści oraz wspólnie spędzony czas. Podkreśliła, że jest to początek, a nie koniec wspólnej znajomości.
Przed wyjazdem uczniowie z Litwy zaśpiewali swoim rówieśnikom z Polski piosenkę, a uczennica SP 1 – Wiktoria Brzóska przeczytała wiersz podsumowujący pierwszą część projektu.
Kilka wspólnie spędzonych dni zaowocowało nowymi znajomościami i dlatego czas rozstania był trudnym momentem dla uczniów i opiekunów.
Naszym Gościom mówimy: MIŁO WAS POZNAĆ, WSPÓLNIE Z WAMI SPĘDZAĆ CZAS I DO ZOBACZENIA WKRÓTCE!
DZIĘKUJEMY wszystkim nauczycielom zaangażowanym w realizację zadań w ramach projekt Razem dla Edukacji w ramach konkursu Rodzina polonijna.
Serdeczne podziękowania składamy na ręce przedstawicieli następujących instytucji: Klub Tańca Towarzyskiego "Akat", Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy, Bracia Mniejsi Kapucyni w Łomży. Dziękujemy za bezinteresowną pomoc i życzliwość, które w szczególny sposób uatrakcyjniły pobyt w Łomży naszym gościom z Gimnazjum im. Michała Balińskiego w Jaszunach na Litwie. Dziękujemy pracownikom Urzędu Miasta w Łomży za materiały promocyjne, które wręczyliśmy na pamiatkę uczniom i nauczycielom z Jaszun.
„Projekt Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Razem dla Edukacji współfinansowany przez MEN w ramach konkursu Rodzina polonijna. Współpraca szkół funkcjonujących w systemach oświaty innych państw oraz organizacji społecznych za granicą prowadzących nauczanie języka polskiego, historii, geografii, kultury polskiej oraz innych przedmiotów nauczanych w języku polskim ze szkołami w Polsce”.
36Wiersz na pożegnanie uczniów i nauczycieli z Gimnazjum im. Michała Balińskiego w Jaszunach na Litwie
Jeszcze tak niedawno czekaliśmy, wyglądaliśmy Was,
a już dziś rozstania nadszedł czas…
Te pięć dni z Wami nie były stracone,
ale ważne dla nas, aktywnie spędzone.Najpierw występ dla Was z radością przygotowywaliśmy,
wierszem i piosenką gości z Litwy przywitać chcieliśmy!
Drugi dzień to wspólny pobyt w Muzeum w Drozdowie,
bogactwo roślin i zwierząt – każdy czegoś się dowie…
W sali gimnastycznej czekały na nas atrakcje nowe,
podziwialiśmy tańce latynoamerykańskie i standardowe.
Nowe doświadczenia taneczne, moc wrażeń, tego nikt nie zliczy,
nie mogło się też obejść bez wycieczki do polskiej stolicy.
Na Stadionie Narodowym było dużo chodzenia,
koszulki polskich piłkarzy, słowem – dużo do opowiedzenia.
Potem wejście do wspaniałego Zamku Królewskiego,
spacer po warszawskiej Starówce
i zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego.
Tu wzruszeń i emocji nie było mało,
gdy o bohaterstwie i patriotyzmie tyle się usłyszało…
O czwartkowym poranku teraz wspomnieć muszę,
nie zapomnimy jak wspólnie tworzyliśmy prace:
herb Łomży i bajeczne Hanki Bielickiej kapelusze.
Z mapą Łomży i okolic wspólnymi siłami sobie poradziliśmy,
postacie znanych łomżan Wam przybliżyliśmy.
Następnie zwiedzanie Skansenu w Nowogrodzie Kurpiowskiego,
spacer po Łomży i wejście do Muzeum Północno – Mazowieckiego.
Bursztyny, obrazy sławnych malarzy i lampy naftowe,
dzieje Łomży – te stare i te całkiem nowe.
Dziś już ostatni dzień wspólnego z Wami wędrowania,
pokazywania Wam pięknych zakątków, historii Polski poznawania.
Projekt „Razem dla edukacji” to jest w dziesiątkę strzał,
każdy z nas tyle wiedzy posiadł, tyle wzruszeń miał.
Niezapomniane zajęcia z przyrody i geografii, żywe lekcje historii
i to w praktyce, nie tylko w teorii…
Cieszymy się, że mogliśmy je przeżyć właśnie z Wami,
ze wspaniałymi gośćmi z Litwy: panią Andżelą i Janiną,
z naszymi nowymi koleżankami i kolegami.
Miło było Was gościć, aktywnie z Wami spędzać czas,
nauczyliśmy się tak dużo od siebie, tak wiele łączy nas!
By wyrazić radość, ze wzruszenia aż słów brakuje,
na usta ciśnie się tylko jedno słowo – DZIEKUJEMY!Pożegnalna piosenka uczniów z Jaszun:
„Projekt Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Razem dla Edukacji współfinansowany przez MEN w ramach konkursu Rodzina polonijna. Współpraca szkół funkcjonujących w systemach oświaty innych państw oraz organizacji społecznych za granicą prowadzących nauczanie języka polskiego, historii, geografii, kultury polskiej oraz innych przedmiotów nauczanych w języku polskim ze szkołami w Polsce”.
Razem dla Edukacji - Rodzina Polonijna - dzień IV
Czwartkowy poranek rozpoczął się w szkole. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach na temat Łomży i znanych łomżan. W czasie lekcji Goście poznali najważniejsze symbole naszego miasta oraz jego położenie geograficzne. Mieli również okazję usłyszeć o łomżanach sławnych w całej Polsce. W niewielkich grupach młodzież projektowała kapelusze Hanki Bielickiej. Mimo omawiania wielu zagadnień zajęcia minęły w mgnieniu oka.
Po ciekawych zajęciach grupa udała się do Skansenu Kurpiowskiego im. Adama Chętnika w Nowogrodzie. W tym miejscy przewodnik przedstawił historię tego miejsca oraz dawną historię ludności Kurpiowskiej, a w szczególności to jak się kiedyś żyło i pracowało. Uczniowie spacerując w tym pięknie ulokowanym miejscu zwiedzili wnętrze chat, młyna wodnego, olejarni, leśniczówki, spichlerz oraz kapliczkę. Wizytę w Nowogrodzie zakończyliśmy obiadem w restauracji Wiszące Ogrody nad Narwią.
Około godziny czternastej wróciliśmy do Łomży by zwiedzić nasze miasto. Wędrówkę rozpoczęliśmy od punktu widokowego w TLiA, z którego podziwialiśmy panoramę miasta. W tym miejscy pani przewodnik rozpoczęła swoją opowieść o ciekawych miejscach i zabytkach Łomży. Kolejnym miejscem, w którym zatrzymaliśmy się na dłużej, było Muzeum Północno – Mazowieckie. Oprócz wystaw stałych zobaczyliśmy ciekawe wystawy czasowe – Czas wojny i okupacji: „Łomża w czasach II wojny światowej.” oraz „Dzieje wędrującej kolekcji. Sztuka Polska ze zbiorów Muzeum Śląskiego w Katowicach”. Wizyta w muzeum poszerzyła wiedzę uczniów na temat Łomży oraz pozwoliła obcować na żywo z malarstwem tak wybitnych twórców jak: Olga Boznańska, Józef Chełmoński, Jacek Malczewski, Leon Wyczółkowski czy rodzina Kossaków.
Po krótkiej wizycie w Katedrze św. Michała Archanioła zbudowanej w stylu późnogotyckim skierowaliśmy się w stronę Popowej Góry. Prześlijmy obok ławeczki Hanki Bielickiej i starego Rynku, gdzie zrobiliśmy wspólne zdjęcie.
Przed Klasztorem Braci Kapucynów powitał nas Ojciec Jan Bańkowski. W bardzo interesujący sposób opowiedział nam historię klasztoru, a następnie zaprosił do wnętrza kościoła. Tu opisał piękne obrazy, w tym umieszczony w ołtarzu głównym obraz Matki Bożej Bolesnej. Dzięki uprzejmości Ojców mogliśmy zejść do katakumb oraz zwiedzić piękne, jesienne ogrody, z których podziwialiśmy widok na dolinę Narwi. Z pewnością ta wizyta pozostanie na długo w naszej pamięci.
Zwiedzanie Łomży zakończyliśmy spacerem po bulwarach i bezowym poczęstunkiem, który pozwolił szybko zapomnieć o zmęczeniu.
Dodatkową atrakcja dla naszych Gości była gra w kręgle na zakończenie dnia.
64„Projekt Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Razem dla Edukacji współfinansowany przez MEN w ramach konkursu Rodzina polonijna. Współpraca szkół funkcjonujących w systemach oświaty innych państw oraz organizacji społecznych za granicą prowadzących nauczanie języka polskiego, historii, geografii, kultury polskiej oraz innych przedmiotów nauczanych w języku polskim ze szkołami w Polsce”.
Razem dla Edukacji - Rodzina Polonijna - „Jeden dzień dla Stolicy.”
„Jeden dzień dla Stolicy.” – Pod takim hasłem wyruszyliśmy w środowy poranek do Warszawy. W tym dniu chcieliśmy pokazać naszym Gościom piękno stolicy.
Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty na stadionie PGE Narodowy. Arena jest najnowocześniejszą areną wielofunkcyjną i jednym z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Europie. Mieści się na nim 58 tysięcy osób. Widok z punktu widokowego na wnętrze stadionu i przygotowywaną murawę na mecz z Macedonią wywarł na uczniach duże wrażenie. Wszyscy zaczęli obstawiać wynik zbliżającego się meczu.
Kolejnym punktem wizyty w stolicy było Muzeum Powstania Warszawskiego. W tym miejscu upamiętniono największą akcją zbrojną podziemia w okupowanej przez Niemców Europie podczas II wojny światowej. Multimedialne ekspozycje oddają atmosferę powstańczej Warszawy, pokazują militarne dzieje 63 dni walk i życie codzienne ludności cywilnej w tym okrutnym czasie. Uczniowie spacerując wśród gruzów zniszczonej stolicy mogli poczuć się jak żołnierze przemieszczający się kanałami, mogli odczuć na własnej skórze jak trudny był to czas i jednocześni docenić fakt, że żyją w wolnym kraju. Na filmie „Miasto Ruin” uczniowie zobaczyli z lotu ptaka zrównaną z ziemią stolicę.
Z muzeum udaliśmy się na Stare Miasto, by zobaczyć współczesną Warszawę. Po smacznym obiedzie zwiedziliśmy Zamek Królewski – pierwotną rezydencję książąt mazowieckich. Na początku poznaliśmy historię zamku oglądając krótkie filmy. Następnie udaliśmy się do komnat, pięknie zdobionych, zapierających dech w piersiach. Na wielu zwiedzających wnętrze zamku wywarło niezapomniane wrażenie.
Ostatnim punktem był spacer po Warszawie, w czasie, którego zobaczyliśmy: Bazylikę Archikatedralną, Rynek Starego Miasta z symbolem stolicy – warszawską syrenką, Pomnik Małego Powstańca, Pomnik Bohaterów Warszawy „Nike”, Grób nieznanego Żołnierza i zmianę warty, Krakowskie Przedmieście oraz Pałac Prezydencki. Wędrówkę zakończyliśmy pod kolumną Zygmunta, gdzie wykonaliśmy wspólne zdjęcie.
Dzień był pełen wrażeń, a zakończył się wspólną kolacją. Wszyscy wracali do domów zmęczeni, ale bardzo zadowoleni z wizyty w stolicy.
22„Projekt Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Razem dla Edukacji współfinansowany przez MEN w ramach konkursu Rodzina polonijna. Współpraca szkół funkcjonujących w systemach oświaty innych państw oraz organizacji społecznych za granicą prowadzących nauczanie języka polskiego, historii, geografii, kultury polskiej oraz innych przedmiotów nauczanych w języku polskim ze szkołami w Polsce”.
Razem dla Edukacji - Rodzina Polonijna - dzień II
Drugi dzień integracji to wizyta w Muzeum Przyrody w Drozdowie. Zwiedzanie rozpoczęło się od krótkiej historii tego miejsca i jej mieszkańców – Rodziny Lutosławskich. Przewodniczka w bardzo interesujący sposób przedstawiła członków tej zacnej rodziny oraz opisała ich działania mające ogromny wpływ na rozwój ziemi łomżyńskiej. Wspomniała również, że w majątku Lutosławskich bywały takie sławy jak Roman Dmowski – polityk, mąż stanu, publicysta polityczny, minister spraw zagranicznych.
Z salonu dworskiego grupa udała się do części poświęconej Kotlinie Biebrzańskiej, która w dużej części objęta jest ochroną w ramach Biebrzańskiego Parku Narodowego. W kolejnych salach zobaczyliśmy trofea łowieckie, szatę roślinną, liczne ptaki oraz ssaki kotliny, w tym łosia – króla Bagien Biebrzańskich. Dużym zainteresowaniem cieszyły się szczątki mamuta.
Na zakończenie uczniowie poznali różne gatunki ryb żyjących w wodach wokół pięciu kontynentów: Azji, Ameryki południowej, Australii, Afryki i Europy. Atrakcją okazało się karmienie ryb ogórkami oraz mięsem. W trakcie lekcji muzealnej „Ryby – to, co pływa w rzecznej toni” uczniowie utrwalili wiedzę na temat stworzeń wodnych oraz poznali nietypowe okazy.
Pobyt w Drozdowie zakończył się spacerem po przepięknym, jesiennym parku wokół posiadłości oraz ogniskiem z kiełbaskami. Wspólnie spędzony czas minął bardzo szybko i mimo że, niektórzy chcieli zostać dłużej, musieliśmy wracać do Łomży.
Wtorek zakończył się pokazem tańca przygotowanego przez Klub Tańca Towarzyskiego "Akat" z Łomży. Wirujące pary na parkiecie zrobiły ogromne wrażenie nie tylko na gościach z Litwy, ale również na uczniach naszej szkoły. Serdecznie dziękujemy tancerzom za uatrakcyjnienie uczniom z Gimnazjum w Jaszunach pobytu w Łomży.
38„Projekt Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Razem dla Edukacji współfinansowany przez MEN w ramach konkursu Rodzina polonijna. Współpraca szkół funkcjonujących w systemach oświaty innych państw oraz organizacji społecznych za granicą prowadzących nauczanie języka polskiego, historii, geografii, kultury polskiej oraz innych przedmiotów nauczanych w języku polskim ze szkołami w Polsce”.
Razem dla Edukacji - Rodzina Polonijna - dzień I
7 października 2019 r. do Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łomży przyjechali goście z Litwy, z Gimnazjum im. Michała Balińskiego w Jaszunach: wicedyrektor Andżela Dajlidko oraz nauczyciel matematyki, pani Janina Bujko wraz z grupą młodzieży. Wizyta gości z Litwy jest związana z realizacją projektu „Razem dla edukacji”. Tematem tegorocznego spotkania Rodziny Polonijnej jest „Piękno ziemi ojczystej – historia i współczesność w Polsce i na Litwie”. Temat spotkania ma także związek z niedawno przypadającymi rocznicami: stuleciem niepodległości Polski oraz sześćsetleciem miasta Łomży.
Szkoła Podstawowa Nr 1, przygotowując się do przyjęcia gości z zagranicy, skrupulatnie opracowała program wizyty. Gospodarze zadbali o to, by program ów był ściśle związany z tematem projektu, a jednocześnie pozwolił w sposób atrakcyjny i interesujący spędzić czas. Dlatego podczas pobytu w Polsce litewscy przedstawiciele Rodziny Polonijnej: obejrzą montaż słowno-muzyczny o charakterze patriotycznym, zwiedzą Muzeum Przyrody w Drozdowie, odwiedzą Warszawę, w której spędzą cały dzień. Goście z Litwy poznają też Skansen w Nowogrodzie, wspólnie z przewodnikiem będą zwiedzać zabytki Łomży. Sami zaś przyjezdni uczniowie wezmą udział w zajęciach integracyjnych oraz lekcjach języka polskiego, historii i geografii poświęconych Łomży i znanym łomżanom. Pracując metodą projektu, przygotują prezentację lub reportaż z pobytu w naszym mieście. Będą także uczyć się tańca pod okiem instruktora lub uczestniczyć w zajęciach aerobiku.
Szkoła Podstawowa Nr 1 zadbała również o potrzeby ciała przyjezdnych, serwując im obiady m.in. w Kompleksie Labirynt czy nowogrodzkiej restauracji Wiszące Ogrody nad Narwią. Z pewnością ciekawą propozycją kulinarną dla uczniów z Litwy będzie ognisko na terenie Muzeum Przyrody w Drozdowie.
15Oficjalne powitanie gości z Gimnazjum im. Michała Balińskiego w Jaszunach odbyło się o godzinie 15.00 w auli Szkoły Podstawowej Nr 1. Na uroczystość przybyli: prezydent miasta Łomży, pan Mariusz Chrzanowski, prezes Stowarzyszenia Wspólnota Polska Oddział w Łomży, pani Hanka Gałązka oraz przewodnicząca Rady Rodziców SP 1, pani Urszula Wądołkowska. Na uroczystości nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej placówki – uczniów i nauczycieli z panią dyrektor Krystyną Kamińską na czele oraz zastępcami dyrektora, panią Bożeną Bagińską – Rogowską i panią Karoliną Dudzińską.
Uroczystość rozpoczęła dyrektor naszej placówki, witając serdecznie wszystkich przybyłych gości i zapraszając do obejrzenia montażu słowno-muzycznego, dedykowanego przyjezdnym. Po obejrzeniu patriotycznego przedstawienia głos zabrał pan prezydent. Jako włodarz miasta powitał gości i krótko nawiązał do niedawnej wizyty na Litwie, w tym w Jaszunach. Głos zabrała także pani prezes Hanka Gałązka, zwracając uwagę na niezwykle bogaty program pobytu gości w Łomży, przygotowany przez Szkołę Podstawową Nr 1. Ponadto odniosła się do treści obejrzanego przedstawienia, podkreślając rolę języka ojczystego dla Polaków, zwłaszcza przebywających za granicą. Na zakończenie wystąpiła przedstawicielka gości, wicedyrektor Gimnazjum w Jaszunach, pani Andżela Dajlidko. Wzruszona treścią montażu słowno – muzycznego, podziękowała za miłe przyjęcie i podzieliła się krótką refleksją na temat niezwykłego stosunku do ojczyzny Polaków, nie z własnej woli mieszkających za granicą.
Kończąc uroczystość powitania gości zza wschodniej granicy, dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łomży, pani Krystyna Kamińska poczęstowała wszystkich przybyłych na spotkanie smacznym tortem, który stał się niejako symbolem integracji obu środowisk Polaków – z Polski i Litwy.
Serdeczne przyjęcie gości z Jaszun i bogaty program ich pobytu w Polsce, przygotowany przez SP 1, z pewnością sprawi, że dawna ojczyzna stanie się dla nich bliższa i warta ponownego jej odwiedzenia.
Halina Rogowska
„Projekt Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” Razem dla Edukacji współfinansowany przez MEN w ramach konkursu Rodzina polonijna. Współpraca szkół funkcjonujących w systemach oświaty innych państw oraz organizacji społecznych za granicą prowadzących nauczanie języka polskiego, historii, geografii, kultury polskiej oraz innych przedmiotów nauczanych w języku polskim ze szkołami w Polsce”.
Zdrowo i owocowo w oddziale przedszkolnym 0b
- 5
II miejsce w Grze Miejskiej dla klas IV
W piątek 4 października 2019r. uczniowie naszej szkoły w składzie: Julia Kłosińska, Nikola Toppan, Zuzanna Makowska, Julia Hnatkowska i Bartosz Romanko z klasy IVa wzięli udział w „Grze Miejskiej”. Organizatorem akcji „Tajemnica biblioteki”, realizowanej na terenie Łomży, była Miejska Biblioteka Publiczna Oddział dla Dzieci. Celem „Gry” było wykazanie się jej uczestników wiedzą na temat kultury Łomży i jej topografii. Zważywszy na wiek reprezentantów naszej szkoły, zadanie nie należało do łatwych, jednak dzięki pomocy pani Moniki Skrodzkiej, która sprawowała opiekę nad uczniami, dzieci zdołały uporać się z problemami, jakie przed nimi postawiono. Po zakończeniu rywalizacji na uczestników czekały słodkie nagrody i drobne upominki rzeczowe.
E-papierosy - poważne zagrożenie
Szanowni Państwo,
w załączeniu znajdziecie informację przygotowaną przez Głównego Inspektora Sanitarnego przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej na temat potencjalnych zagrożeń związanych z elektronicznymi papierosami.
MEN i GIS Informacja na temat zagrozen dotyczacych e-papierosow.pdf
"Blaszane granie”
W piątek 05.10.2019 r. odbył się w się w naszej szkole pierwszy koncert dla klas 0-III w ramach edukacji muzycznej pt. "Blaszane granie”. Chętne dzieci z dużym zaangażowaniem wcieliły się w role przydzielone przez pana prowadzącego. Ciekawie przedstawiona opowieść pomogła dzieciom poznać dwa instrumenty muzyczne-trąbkę i puzon.
4
I edycja H20 z medalami!!
6 października 2019 r. w Parku Wodnym w Łomży odbyła się I edycja zawodów pływackich 2019/2020 – Podstawówka na fali H2O. Nasi uczniowie zdobyli w sumie 13 medali:
Medale zdobyli:
Róża Góralczyk (If) – I m w stylu dowolnym, III m w stylu grzbietowym w roczniku 2013,
Antoni Dardziński (If) – III m w stylu dowolnym w roczniku 2012,
Olga Zajkowska (IIe) – III m w stylu dowolnym, III m w stylu grzbietowym w roczniku 2011,
Victoria Wolińska (IIe) – II m w stylu dowolnym, II m w stylu grzbietowym w roczniku 2012,
Jakub Laskowski (IIe) – I m w stylu dowolnym w roczniku 2011,
RayanBendaifallah (IIe) – III m w stylu dowolnym w roczniku 2011,
Jakub Czerwonko (IIa) – I m w stylu grzbietowym w roczniku 2011,
Jerzy Kurak (IIIc) – III m w stylu klasycznym w roczniku 2009-2010,
Magdalena Dobrogowska (VIb) – II m w stylu motylkowym w roczniku 2006-2007,
Magda Jemielita (VIIa) –I m w stylu dowolnym w roczniku 2005-2006.
Gratulujemy medalistom oraz wszystkim zawodnikom, którzy uczestniczyli w zawodach!
Opiekunami zawodników są instruktorzy pływania, nauczyciele wychowania fizycznego
w SP 1 w Łomży: p. A. Żelazna, p. A. Lutrzykowski.
10
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
4 października uczniowie klas trzecich włączyli się w obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. W klasach nauczyciele zorganizowali uczniom gry i zabawy utrwalające mnożenie. Uczniowie zaś pod hasłem: "Mali sprawdzają, czy dorośli tabliczkę mnożenia znają", mieli okazję przepytać z niej pracowników szkoły. Na szczęście każdy zdał egzamin na 6+, a w nagrodę otrzymał naklejkę Mistrza Tabliczki Mnożenia.
6
Wizyta policjanta w klasie Ib i If
3 września odbyło się spotkanie z policjantem w klasie Ib i If. Pan policjant przybliżył uczniom zasady bezpieczeństwa w domu oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. Wyjaśnił jak należy zachowywać się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo swoje i innych. Zdobyta wiedza na pewno przyda się naszym pierwszakom.
Wycieczka do Warszawy
2.10.2019r. klasy 2b i 3b uczestniczyły w wycieczce do stolicy. Uczniowie mogli zobaczyć studia, w których nagrywane są programy i pracę w telewizji ,,od kuchni". Następnie obejrzeli spektakl ,,Dzieci z Bullerbyn" w teatrze Syrena oraz zwiedzili Stadion Narodowy.
WARSZAWA 2019
2
Cala Polska Czyta Dzieciom
W ramach akcji Cala Polska Czyta Dzieciom świetlicę odwiedziła mama Aleksandry z klasy II b. Przeczytała dzieciom piękne bajki: "Jaś i Małgosia", "Trzy świnki", "Królewna Śnieżka", "Księga dżungli". Uczniowie z dużą uwagą ich wysłuchali i chętnie odpowiadali na pytania.
SP 1 wspiera seniorów
1 października 2019 r. trzy uczennice klasy VIII a: Patrycja Bałdyga, Oliwia Ptak i Kornelia Wąsiewska pracowały jako wolontariuszki w ramach projektu „O finansach w bibliotece” organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Łomży Filia Nr 2. Beneficjentami projektu były osoby starsze - emeryci, renciści zainteresowani nauką w zakresie obsługi komputera.
Dziewczęta z klasy VIII a sprawnie wspierały obecnych na spotkaniu, chętnie służyły pomocą, często bezradnym technologicznie seniorom. Organizatorzy projektu podziękowali uczennicom za ich życzliwe wsparcie, częstując je pysznymi ciasteczkami.
Udział trzech uczennic w tym przedsięwzięciu dowodzi, że SP 1 dba nie tylko o rozwój intelektualny swoich podopiecznych, ale także przykłada wielką wagę do odpowiedniego ich wychowania, m.in. ucząc szacunku dla osób starszych.
Opiekę nad uczennicami sprawowała pani Halina Rogowska, nauczyciel SP 1.
Dzień Chłopaka w naszej szkole
25 września uczniowie klasy If świętowali Dzień Chłopaka. Z tej okazji rodzice przygotowali słodką niespodziankę dla swoich pociech. Były także upominki i oczywiście mnóstwo życzeń. Był to dzień pełen wrażeń, radości i dobrej zabawy, a wykonane zdjęcia będą miłym wspomnieniem tych chwil.
Obchody Dnia Chłopaka w klasie I c stały się doskonałą okazją do integracji zespołu klasowego. Wręczenie upominków poprzedzone było życzeniami i zaśpiewaniem przez żeńską część klasy tradycyjnego "Sto lat". Rodzice uczniów zadbali o to, aby ten dzień był wyjątkowy nie tylko dla męskiej części klasy. Dla wszystkich został przygotowany słodki poczęstunek. Wspólnie świętowanie wpłynęło na pozytywną atmosferę w zespole klasowym, co jest niezwykle ważne w budowaniu właściwych relacji między dziećmi, które miesiąc temu rozpoczęły naukę w szkole i tym samym nowy etap swojego życia.
DZIEŃ CHŁOPAKA W KL. V B
Z okazji Dnia Chł‚opka, w dn. 30.09.2019, uczennice klasy 5B złożyły życzenia kolegom z klasy oraz wręczyły im drobne upominki. Wszystkiego najlepszego!
3Dzieci w oddziale przedszkolnym 0c także obchodziły Dzień Chłopaka. Były prezenty, słodki poczęstunek i zawody. Chłopcy otrzymali medale Super Chłopaka. Wzięli także udział w wielu konkurencjach i otrzymali dyplomy w kategoriach: Najszybszego Liczenia, Wysportowanego Chłopaka, Roztańczonego Chłopaka, Celnego Oka, Mistrza Samochodowej Kierownicy.
1Dzień Chłopaka w klasie I bZ okazji Dnia Chopaka dziewczynki z klasy I d złożyły swoim kolegom z klasy życzenia i wręczyły upominek.
Wszystkiego najlepszego
Dzień Chłopaka w klasie I b
1
**AKTUALNOŚCI**
Ciekawostki z życia szkoły.
ZEGAR
- Piątek08.11.2024
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie