Z okazji Świąt Wielkanocnych
Społeczność Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łomży
składa najserdeczniejsze życzenia.
Niech ten wyjątkowy czas
przyniesie wiele uśmiechu, serdeczności
i pięknych chwil spędzonych w gronie najbliższych.
Z okazji Świąt Wielkanocnych
Społeczność Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łomży
składa najserdeczniejsze życzenia.
Niech ten wyjątkowy czas
przyniesie wiele uśmiechu, serdeczności
i pięknych chwil spędzonych w gronie najbliższych.
ZAPRASZAMY NA ZEBRANIA Z WYCHOWAWCAMI KLAS.
🌸🌺🌼🌸🌺🌼🌸🌺🌸🌼🌸
🌸🌺🌼🌸🌺🌼🌸🌺🌸🌼🌸
🌸🌺🌼🌸🌺🌼🌸🌺🌸🌼🌸
🌸🌺🌼🌸🌺🌼🌸🌺🌸🌼🌸
🌸🌺🌼🌸🌺🌼🌸🌺🌸🌼🌸🌸🌺🌼🌸🌺🌼🌸🌺🌸🌼🌸
🌸🌺🌼🌸🌺🌼🌸🌺🌸🌼🌸🌸🌺🌼🌸🌺🌼🌸🌺🌸🌼🌸🌸🌺🌼🌸🌺🌼🌸🌺🌸🌼🌸
Dzieci z oddziału przedszkolnego 0b z wielkim zaangażowaniem przygotowały oraz zaprezentowały koleżankom i kolegom z pozostałych grup wyjątkowe przedstawienie poświęcone tradycjom wielkanocnym. Mali artyści wcielili się m.in. w kurczaczki, zajączki i pisanki. Całość wzbogaciły radosne piosenki o tematyce wiosennej i świątecznej.
„Są takie święta raz do roku, co budzą życie, budzą czas…”
Dnia 16 kwietnia 2025 roku nasza szkoła rozbrzmiała świąteczną atmosferą za sprawą uroczystych apeli przygotowanych przez uczniów klas 3b i 7b. Dedykowane odpowiednio społeczności klas I–III oraz IV–VIII, wprowadziły nas w magiczny czas Wielkanocy. Na tle przepięknej, odświętnej scenografii młodzi artyści z pasją przybliżyli zgromadzonym symbolikę i bogate tradycje wielkanocne. Ich występy uświetniły wzruszające wiersze oraz pełne radości piosenki, które wlały w serca wszystkich obecnych wyjątkowy, świąteczny nastrój.
Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji charytatywnej – kiermaszu wielkanocnym, który odbędzie się 16 kwietnia 2025 r. o godzinie 8:45 oraz 9:40 na szkolnym korytarzu.
W ramach wydarzenia uczniowie własnoręcznie przygotowali pisanki, które będzie można zakupić podczas kiermaszu. Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na rzecz Domu Dziecka w Łomży.
Zapraszamy do udziału w szkolnych konkursach.
Projekt „Moja ulubiona postać z lektury”
w Szkole Podstawowej Nr 1 w Łomży w roku szkolnym 2024/2025
Nauczyciele bibliotekarze zapraszają uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łomży do udziału w Projekcie „Moja ulubiona postać z lektury”, którego celem jest rozwijanie i upowszechnianie czytelnictwa oraz ukierunkowanie zainteresowań dzieci i młodzieży. Projekt jest realizowany w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025”.
Prace projektowe (w tym zdjęcia) należy składać do 12 maja 2025 r. w bibliotece szkolnej. Ogłoszenie wyników nastąpi 25 maja 2025 r.
14 kwietnia 2025 roku klasa Ve uczestniczyła w wielkanocnych warsztatach zorganizowanych przez Muzeum Północno-Mazowieckie w Łomży. Podczas zajęć uczniowie mieli okazję poznać historię i tradycje Kurpiów, a także dowiedzieć się, w jaki sposób dawniej barwiono jajka. Największą atrakcją okazało się samodzielne tworzenie pisanek metodą malowania woskiem – zadanie wymagające precyzji, ale sprawiające wiele radości.
Na zakończenie dzieci zrelaksowały się, kolorując obrazki przedstawiające symbole wielkanocne. Warsztaty pozwoliły uczniom nie tylko zdobyć nowe umiejętności, ale również poczuć wyjątkowy klimat zbliżających się świąt.
W naszej szkole Dzień Dobra obchodziliśmy w wyjątkowy i radosny sposób. Był to dzień pełen życzliwości, uśmiechu oraz działań mających na celu niesienie pomocy innym. Już od samego rana uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły witali się nawzajem dobrym słowem oraz słodkim cukierkiem. Na szkolnym korytarzu przygotowano specjalną „Pocztę Dobrego Słowa”, dzięki której uczniowie mogli zabrać ze sobą miłe liściki.
W klasach I–III odbyły się tematyczne zajęcia, podczas których dzieci rozmawiały o tym, czym jest dobro, jak można je okazywać na co dzień i dlaczego warto być życzliwym.
Obchody Dnia Dobra pozostawiły po sobie wiele uśmiechu, pozytywnej energii oraz przekonanie, że dobro wraca – i to z podwójną siłą!
Zbrodnia katyńska to jedno z najbardziej tragicznych wydarzeń w historii Polski. Wiosną 1940 roku, czyli 85 lat temu, władze Związku Radzieckiego (dzisiejsza Rosja) wydały rozkaz zamordowania ponad 20 tysięcy Polaków. Byli to oficerowie Wojska Polskiego, policjanci, nauczyciele, lekarze, urzędnicy i inni przedstawiciele inteligencji – ludzie, którzy kochali Polskę i byli dla niej ważni.
Polacy ci zostali wzięci do niewoli po ataku Armii Czerwonej na Polskę 17 września 1939 roku. Trafili do obozów, a potem potajemnie zostali rozstrzelani przez radziecką tajną policję – NKWD.
Do egzekucji doszło w kilku miejscach:
- Katyń (koło Smoleńska) – to miejsce najbardziej znane, dlatego całą zbrodnię nazwano katyńską.
- Charków – tam zabito jeńców z obozu w Starobielsku.
- Miednoje – tam rozstrzelano jeńców z Ostaszkowa.
- Kuropaty i inne mniej znane miejsca również stały się grobami niewinnych Polaków.
Ciała zakopano w masowych grobach. Przez wiele lat władze Związku Radzieckiego nie przyznawały się do winy. Dopiero w 1990 roku Rosja potwierdziła, że zbrodni dokonała NKWD.
W 2025 roku przypada 85. rocznica tej zbrodni – to ważny moment, by przypomnieć sobie, jak ważna jest prawda i pamięć o historii naszego kraju.
Aby pamiętać o tych tragicznych wydarzeniach i uczcić ofiary w Szkole Podstawowej Nr 1 w Łomży podjęto następujące działania:
- Sporządzono gazetkę szkolną na temat zbrodni katyńskiej, która cieszyła się dużym zainteresowaniem dzieci.
- Klasy VIII i VII C uczestniczyły w projekcji filmu Andrzeja Wajdy „Katyń” Uczniowie wraz z głównymi bohaterkami - matkami, żonami i córkami pomordowanych polskich oficerów, przeżywali ich wielki dramat – ból oczekiwania oraz potworne cierpienie, gdy w końcu uświadamiają sobie, że ich ukochani już nigdy nie wrócą.
- Uczniowie klasy VIII C odwiedzili Dolinę Pamięci przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego gdzie zapalili znicz i oddali hołd ofiarom zbrodni.
31 marca 2025 r. w Ostrowi Mazowieckiej odbył się Festiwal Polskiej Piosenki Filmowej „MikroFilm”.
I miejsce w swojej kategorii wyśpiewała Zuzia Darda, uczennica klasy 6b, piosenką „Porady na zdrady”. Gratulujemy.
W dniu 31 marca 2025 r. uczniowie klas 7b i 7c wzięli udział w zdalnej lekcji prawnej, zorganizowanej z okazji Dnia Edukacji Prawnej. Tematem spotkania były zagadnienia związane z funkcjonowaniem w przestrzeni internetowej, a jego tytuł brzmiał:„Hejt, trolling i memy. Po co jest prawo i jak mnie chroni – na przykładzie naruszeń dóbr osobistych w Internecie.”
Zajęcia poprowadził Pan Kajetan Kosterkiewicz, sędzia Sądu Okręgowego w Poznaniu oraz zastępca koordynatora ds. edukacji prawnej przy Sądzie Apelacyjnym w Poznaniu.
Edukacja prawna odgrywa bardzo istotną rolę w wychowaniu młodych ludzi – pomaga im zrozumieć zarówno przysługujące im prawa, jak i wynikające z nich obowiązki. Podczas spotkania uczniowie zdobyli praktyczną wiedzę na temat tego, jak chronić swoją godność i prywatność w Internecie, a także jak odpowiedzialnie korzystać z mediów społecznościowych.
Tematyka okazała się niezwykle aktualna i interesująca. Zajęcia były cennym źródłem wiedzy, przydatnej w codziennym funkcjonowaniu w cyfrowym świecie.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. „Tradycje Wielkanocne”, zorganizowanym przez Regionalny Ośrodek Kultury w Łomży. Na konkurs napłynęło aż 380 prac z Łomży oraz Powiatu Łomżyńskiego.
Nasi uczniowie odnieśli następujące sukcesy:
Piotr Żelechowski z klasy IV a zdobył II nagrodę w kategorii klas I–IV,
Jakub Czerwonko z klasy VII a otrzymał I nagrodę w kategorii klas V–VIII.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów artystycznych!
W dniu 21 marca 2025 r. odbyło się rozstrzygnięcie świetlicowego konkursu fotograficznego pt. „Pierwsze oznaki wiosny”. Zadaniem uczestników było uchwycenie najciekawszych momentów, ukazujących budzącą się do życia przyrodę w najbliższej okolicy.
Celem konkursu było promowanie fotografii jako formy wyrazu artystycznego oraz zachęcenie uczniów do spacerów, uważnych obserwacji i doceniania piękna otaczającego nas środowiska naturalnego.Przy ocenie prac jury brało pod uwagę zgodność zdjęcia z tematyką, jakość wykonania, wrażenie estetyczne, a także oryginalność i pomysłowość w ujęciu tematu.
Wszystkie zgłoszone fotografie były niezwykle piękne i różnorodne, co sprawiło, że wybór najlepszych prac nie był łatwy.Ostatecznie jury przyznało następujące miejsca:
🏆 I miejsce – Maria Jałowiecka (kl. 1a)
🥈 II miejsce – Krzysztof Chrostowski (kl. 3a)
🥉 III miejsce – Szymon Grużewski (kl. 2c)
Wyróżnienia otrzymali:
– Zuzanna Przyborowska (kl. 3c)
– Wojciech Cieszewski (kl. 1c)
– Aleksandra Rokuszewska (kl. 3c)
🎉 Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i laureatom!
Dziękujemy za zaangażowanie i wrażliwość na piękno otaczającej nas przyrody.
Z przyjemnością informujemy, że powiatowy konkurs plastyczny pt. „Zostań wynalazcą” został rozstrzygnięty! Tematem tegorocznej edycji były wynalazki, które ułatwią codzienne życie.
Otrzymaliśmy 90 prac konkursowych. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, którzy z wielkim zaangażowaniem podjęli wyzwanie, tworząc niepowtarzalne prace.
Po długich naradach jury konkursowe wyłoniło zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych:
KATEGORIA – KLASY I - III
I miejsce:
AMELIA MOGIELNICKA (SP9 w Łomży), ALICJA BIKOWSKA (SP1 w Łomży), ALEKSANDRA ROKUSZEWSKA (SP1 w Łomży)
II miejsce:
NADIA CIEPŁUCH (SP1 w Łomży), ALEKSANDRA KOŁAKOWSKA (SP2 w Łomży), PAULINA SZULC (SP9 w Łomży)
III miejsce:
FRANCISZEK WILCZEWSKI (SP5 w Łomży), WIKTORIA GADOMSKA (SP1 w Łomży), ZOFIA PUŁAWSKA (SP9 w Łomży)
Wyróżnienie:
JAN RYDEL (SP9 w Łomży), LENA DANOWSKA (SP1 w Łomży), ALEKSANDRA GRZYMAŁA (ZSS w NOWOGRODZIE), MATEUSZ MITTER (SP1 w Łomży), Maria JAŁOWIECKA (SP1 w Łomży)
KATEGORIA – KLASY IV - VIII
I miejsce:
KLAUDIA KLIMASZEWSKA (SP2 w Łomży), MARCEL BOŻOMAŃSKI (SP9 w Łomży), GABRIEL SAWICKI (SP1 w Łomży)
II miejsce:
NIKOLA CIEPŁUCH (SP1 w Łomży), ANNA MITTER (SP1 w Łomży), GABRIELA ŻELECHOWSKA (SP1 w Łomży)
III miejsce:
MAJA ŻELAZNA (SP1 w Łomży), JULIA DOBRZYCKA (SP1 w Łomży), AMELIA WOJEWODA (SP1 w Łomży), JAKUB JASTRZĘBSKI (SP1 w Łomży)
Wyróżnienie:
NATALIA OSTROWSKA (SP2 w Łomży), ZOFIA GÓRSKA (SP1 w Łomży), ROBERT ZABIELSKI (SP1 w Łomży), LENA BANACH (SP1 w Łomży), KLAUDIA OLSZEWSKA (SP w Wygodzie), WERONIKA POKUTKO (SP w Wygodzie), KARINA KOPAŃCZYK (SP2 w Łomży) .
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy. O terminie wręczenia nagród poinformujemy wkrótce.
🍎 🍉 🥒 🥦 🥑 🍆 🍅 🍓 🥕 🥗 🍲🍎 🍉 🥒 🥦 🥑 🍆 🍅 🍓 🥕 🥗 🍲
ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE 0A, 0B, 0C, 0D 18 x 11,00 zł = 198 zł
KLASY I - VIII 18 x 6,00 zł = 108 zł
Opłaty należy dokonać przelewem na konto Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łomży
NR KONTA: 17 1560 0013 2467 3228 9000 0001
w dniach od 2 do 12 kwietnia 2025 r.
PROSIMY O WPŁATY W WYZNACZONYM TERMINIE
W tytule należy podać imię i nazwisko dziecka oraz klasę.
🍎 🍉 🥒 🥦 🥑 🍆 🍅 🍓 🥕 🥗 🍲🍎 🍉 🥒 🥦 🥑 🍆 🍅 🍓 🥕 🥗 🍲
Jeżeli uczeń ma odpis z powodu zgłoszonej nieobecności prosimy o kontakt z intendentem pod numerem tel. 86 218-44-39 (wewnętrzny 46) w celu prawidłowego naliczenia płatności.
Uczniowie, których rodzice nie dokonają terminowej płatności za dany miesiąc żywieniowy nie będą mogli korzystać z wyżywienia na terenie szkoły do momentu uregulowania należności.
1. półrocze roku szkolnego 2024/2025
LIDERZY CZYTELNICTWA W SZKOLE
1. miejsce: Damian Skorulski, kl. VIIC
2. miejsce: Maja Jurkowska, kl. VB
3. miejsce: Laura Gosiewska, kl. VB
LIDERZY CZYTELNICTWA NA POSZCZEGÓLNYCH POZIOMACH
NA POZIOMIE KLAS II.
1. miejsce: Dalia Zarzecka, kl. IIF
2. miejsce: Jagoda Rybakiewicz, kl. IIB
3. miejsce: Jan Pliszewski, kl. IIB
NA POZIOMIE KLAS III.
1. miejsce: Wiktoria Gadomska, kl. IIIE
2. miejsce: Gabriela Wierciszewska, kl. IIIA
3. miejsce: Ignacy Lipiński, kl. IIIC
NA POZIOMIE KLAS IV.
1. miejsce: Aleksandra Just, kl. IVE
2. miejsce: Nikola Ciepłuch, kl. IVE
3. miejsce: Nikola Zaręba, kl. IVE
NA POZIOMIE KLAS V.
1. miejsce: Maja Jurkowska, kl. VB
2. miejsce: Laura Gosiewska, kl. VB
3. miejsce: Natalia Urbanowska, kl. VB
NA POZIOMIE KLAS VI.
1. miejsce: Anna Żebrowska, kl. VIB
2. miejsce: Zuzanna Nerwińska, kl. VIB
3. miejsce: Oskar Wojewoda, kl. VIC
NA POZIOMIE KLAS VII.
1. miejsce: Damian Skorulski, kl. VIIC
2. miejsce: Jakub Czerwonko, kl. VIIA
3. miejsce: Jeremi Sokół, kl. VIIB
NA POZIOMIE KLAS VIII.
1. miejsce: Amelia Kuskowska, kl. VIIID
2. miejsce: Maja Juchimowicz, kl. VIIIA
3. miejsce: Anna Faryna, Wiktoria Frączek, kl. VIIID
W bieżącym roku szkolnym, po raz kolejny, uczniowie klas pierwszych naszej szkoły biorą udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym Akademia Bezpiecznego Puchatka. Celem inicjatywy jest kształtowanie u dzieci świadomości na temat bezpieczeństwa w różnych sytuacjach – w szkole, na drodze, w domu, w Internecie, w relacjach z rówieśnikami oraz podczas wypoczynku.
Dzięki atrakcyjnym materiałom edukacyjnym i angażującym zajęciom pierwszoklasiści uczą się, jak unikać zagrożeń i dbać o swoje bezpieczeństwo. Wierzymy, że zdobyta wiedza będzie dla nich cennym wsparciem w codziennym życiu!
ELIMINACJE SZKOLNE NA KONKURS RECYTATORSKI
W dniach 2 i 3 kwietnia w naszej szkole odbyły się eliminacje na konkurs recytatorski organizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Łomży Oddział dla Dzieci ph. „Wierszowana gimnastyka. Uważaj, nie połam języka”. Celem konkursu było wspieranie rozwoju mowy, promowanie kultury żywego słowa, rozwijanie umiejętności recytatorskich, a także kształtowanie zdolności wystąpień publicznych.
Zgodnie z założeniami Organizatora konkurs jest skierowany do uczniów z dwóch grup wiekowych; klasy I-IV oraz V-VIII i przebiega w dwóch etapach. Pierwszy etap dotyczy wyłonienia maksymalnie pięciu reprezentantów szkoły z każdej z wymienionych grup wiekowych. Drugi etap to już finał pozwalający wytypować najlepszych recytatorów z Łomży i powiatu łomżyńskiego. Zadaniem każdego uczestnika jest przedstawienie jednego utworu poetyckiego charakteryzującego się wysokim stopniem trudności w zakresie sprawności artykulacyjnej.
Zgodnie z decyzją komisji konkursowej w tym roku na poziomie klas I-IV naszą szkołę będą reprezentować:
Oliwia Zorczykowska, kl. IIIF, Nadia Ciepłuch, kl. IIA, Lena Danowska, kl. IIB, Basia Hurec, kl. IIID, Nikola Sinico, kl. IIA
Na poziomie klas V-VIII reprezentantami SP1 będą:
Jeremi Sokół, kl. VIIB, Szymon Bagiński, kl. VIE, Zuzanna Odachowska, kl. VIC, Gabriela Żelechowska, kl. VIIC, Lena Ulińska, kl. VIIE
Wszystkim uczestnikom eliminacji bardzo dziękujemy, zwycięzcom gratulujemy i życzymy równie udanego występu podczas konkursu 24 i 25 kwietnia w Hali Kultury na Starym Rynku w Łomży.
W bieżącym roku szkolnym eliminacje na konkurs recytatorski „Wierszowana gimnastyka…” przygotowały i przeprowadziły panie: H. Rogowska, B. Loyzance-Mazur, B. Dudkiewicz i N. Kapelewska.
Ciche przerwy odbywać się będą na sali gimnastycznej nr 1 - 11.30 - 11.50.
31 marca 2025 roku odbyło się spotkanie uczniów klas VIII z panią Martą Małgorzatą Sulkowską – sędzią Sądu Rejonowego w Łomży, zorganizowane w ramach edukacji prawnej. Podczas interesujących zajęć uczniowie zdobyli wiedzę na temat zagrożeń, z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się w codziennym życiu, ich konsekwencji oraz odpowiedzialności za popełnione czyny. Ósmoklasiści z dużym zainteresowaniem wysłuchali prelekcji i aktywnie uczestniczyli w spotkaniu. Mamy nadzieję, że zajęcia przyczynią się do wzrostu świadomości prawnej naszych uczniów.
"Przez trudy do gwiazd!"
Słowa maksymy łacińskiej „Per aspera ad astra!” stały się mottem tegorocznej uroczystości, która odbyła się w SP 1 w Łomży 27 marca 2025 r. Na Galę Prymusów przybyli liczni goście, a wśród nich: zastępca prezydenta miasta Łomża - p. Andrzej Stypułkowski, starszy wizytator Delegatury w Łomży Podlaskiego Kuratorium Oświaty - p. Bogdan Zalewski, dyrektor Biura Poselskiego Alicji Łepkowskiej-Gołaś - posłanki na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej - p. Agnieszka Pijanowska, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego - ks. kanonik Jacek Czaplicki, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Łomży - p. Maciej Listowski, radni Rady Miasta Łomża: p. Ireneusz Waldemar Cieślik, p. Marcin Dębek, p. Marek Kisiel, p. Wojciech Michalak, p. Milena Siok, p. Mariusz Tarka oraz przewodnicząca Rady Rodziców w naszej szkole - p. Urszula Wądołkowska. Nie zabrakło również rodziców i dziadków uczniów, którzy w I półroczu zdobyli średnią ocen co najmniej 5,0 oraz wzorowe zachowanie.
Przybyłych przywitała dyrektor szkoły - p. Krystyna Kamińska, która podkreśliła, że jest dumna z wszystkich wyróżnionych uczniów. Życzyła im, by zawsze kierowali się pasją i uczciwością oraz kreatywnym podejściem do zastanej rzeczywistości, a wykładnią ich życia niech będą słowa Jana Pawła II: „Nie lękajcie się marzyć o wielkich rzeczach, bo tylko wówczas stajemy się ludźmi pełnymi nadziei, którzy potrafią przekraczać granice swoich możliwości.”
By tradycji stało się zadość, zgromadzeni w sali gimnastycznej mieli okazję obejrzeć część artystyczną pt. „Wielcy Polacy - wielcy ludzie” przygotowaną pod kierunkiem nauczycieli przez uczniów klas: IV c, VI b, VI c, VI d, VI e i VII b oraz chór szkolny. W jej trakcie na gali „pojawili się” dostojni goście - pięcioro wybitnych Polaków, którzy „uświetnili” ją swoją obecnością - ludzie, którzy znacząco przyczynili się do pomnożenia dorobku niematerialnego ludzkości, działając bezinteresownie na rzecz jej dobra i dając od siebie to, co najpiękniejsze. Kolejno mieliśmy szansę „zobaczyć”: wybitnego kompozytora i pianistę - Fryderyka Chopina, powieściopisarza - Henryka Sienkiewicza, noblistkę - Marię Skłodowską-Curie, podróżnika i zdobywcę obu biegunów - Marka Kamińskiego oraz pedagoga - Janusza Korczaka. Zaproszeni przekazali uczniom szkoły ważne przesłanie, że nigdy nie należy poddawać się, a porażki i niepowodzenia powinny mobilizować nas do wytężonej pracy. Zaznaczyli, iż w życiu bardzo ważne są takie wartości jak: wytrwałość, pracowitość, odwaga, stanowczość, samodzielność, obowiązkowość, odpowiedzialność i wyrazili nadzieję, że także w gronie naszych uczniów może znaleźć się przyszły naukowiec, odkrywca czy artysta.
Po zakończeniu inscenizacji wzbogaconej o utwory muzyczne odbyła się oficjalna część gali. Tytuły Prymusa przyznano 108 uczniom SP 1, którzy z rąk zastępcy prezydenta miasta Łomży - p. Andrzeja Stypułkowskiego i dyrektora szkoły - p. Krystyny Kamińskiej otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody. Ich rodzicom wręczono listy gratulacyjne z podziękowaniami za wychowanie młodzieży odnoszącej tak wielkie sukcesy. Dodatkową nagrodę specjalną, ufundowaną z inicjatywy radnego Rady Miasta Łomża - p. Marka Kisiela, otrzymało dwóch uczniów: Miłosz Józef Paliński (VIII d) – potrójny laureat Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych z chemii, fizyki i geografii, podwójny finalista z matematyki i języka angielskiego oraz Filip Długokencki (VIII b) podwójny laureat z chemii i języka niemieckiego.
Ciepłe słowa skierowali do Prymusów zastępca prezydenta miasta Łomży - p. Andrzej Stypułkowski i dyrektor Biura Poselskiego - p. Agnieszka Pijanowska w imieniu posłanki na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Alicji Łepkowskiej-Gołaś.
W tegorocznym przedstawieniu pt. „Wielcy Polacy - wielcy ludzie” wystąpili: Anna Łuba (IV c), Amelia Kamińska i Alicja Makowska (VI b), Zuzanna Odachowska, Bartosz Biedrzycki, Ksawery Brzeziński (VI c), Lena Bartnicka (VI d), Amelia Wojewoda, Szymon Bagiński, Filip Zadroga (VI e) oraz Jeremi Sokół i Paweł Mitter (VII b).
Podczas tegorocznej gali zaszczytny tytuł Prymusa otrzymali:
Miłosz Józef Paliński, VIII d; Filip Długokencki, VIII b;
Natalia Leszczyńska, VIII a; Apolonia Długokencka, VIIIb; Igor Kamiński, VIII b; Magdalena Owłasiuk, VIII b; Mateusz Tarnowski, VIII b; Bartosz Zawadzki, VIII b; Zuzanna Budrik, VIII c; Wiktoria Chrostowska, VIII d; Anna Faryna, VIII d; Natalia Szulborska, VII a; Patryk Dąbrowski, VII b; Paweł Mitter, VII b; Olaf Sikorski, VII b; Jeremi Michał Sokół, VII b; Gabriela Surmacz, VII b; Mikołaj Tarnowski, VII b; Natalia Włodkowska, VII b; Lena Ulińska, VII e; Olga Zajkowska, VII e; Wiktoria Chrostowska, VIa; Lilia Teresa Cymek, VI a; Aurelia Hermanowska, VI a; Maja Wszeborowska, VI a; Julia Antkiewicz, VI b; Amelia Kamińska, VI b; Alicja Makowska, VI b; Grzegorz Paluszkiewicz, VI b; Lena Banach, VI c; Bartosz Biedrzycki, VI c; Ksawery Brzeziński, VI c; Anna Maćkowiak, VI c; Daria Marchelewska, VI c; Zuzanna Odachowska, VI c; Robert Zabielski, VI c; Lena Bartnicka, VI d; Maksymilian Goliński, VI d; Tomasz Jurkowski, VI d; Antonina Chrostowska, VI e; Aleksander Czaplicki, VI e; Małgorzata Dąbrowska, VI e; Kacper Łuba, VI e; Filip Zadroga, VI e; Maja Banach, V a; Aleksander Chmielewski, V a; Kornelia Konopka, V a; Maja Salwa, V a; Adrian Stomski, V a; Wiktoria Szczodry, V a; Natalia Wszeborowska, V a; Maja Żelazna, V a; Olga Chrostowska, V b; Agata Mocarska, V b; Hubert Najda, V b; Lena Tomaszewska, V b; Natalia Urbanowska, V b; Natalia Pianka, V b; Emilia Zaremba, V b; Mikołaj Kijek, V c; Dominik Konik, V c; Alan Kozłowski, V c; Wiktoria Konopka, V c; Anna Modzelewska, V c; Stanisław Skowroński, V c; Eliza Natyszyn, V d; Jakub Bagiński, V e; Izabela Banach, V e; Kacper Chrostowski, V e; Iga Matejkowska, V f; Sandra Milewska, V f; Wiktor Muczyński, V f; Maja Palińska, V f; Helena Stanisławska, V f; Pola Wądołkowska, V f; Alessandra Aglio, IV a; Maja Czyż, IV a; Aleksandra Duchnowska, IV a; Zuzanna Komorowska, IV a; Marcelina Mazewska, IV a; Piotr Olszewski, IV a; Alicja Tomczyńska, IV a; Pola Antosiuk, IV b; Zuzanna Dąbrowska, IV b; Karina Kijek, IV b; Maja Mrozowska, IV b; Nikola Pawelczyk, IV b; Filip Rybicki, IV b; Anna Łuba, IV c; Amelia Plona, IV c; Magdalena Sydor, IV c; Zuzanna Zajkowska, IV c; Natan Bałazy, IV d; Paweł Cwalina, IV d; Jan Dzieniszewski, IV d; Filip Florczyk, IV d; Kornelia Kapelańczyk, IV d; Aleksandra Milewska, IV d; Kamil Piątek, IV d; Wiktoria Żukowska, IV d; Nikola Ciepłuch, IV e; Alan Chludziński, IV e; Nadia Niedźwiedź, IV e; Pola Serafin, IV e; Emilia Modzelewska, IV f; Oliwia Muła, IV f; Alicja Saldat, IV f; Julia Tomaszewska, IV f.
Ciekawostki z życia szkoły.
Powered by aSc EduPage