Biblioteka Szkoły Podstawowej Nr 1 ogłasza konkurs dla klas I-III na najładniejszą ZAKŁADKĘ DO KSIĄŻKI ph. „Wspomnienie mojej ulubionej postaci z bajki”.
Regulamin: Konkurs na zakładkę.pdf
Biblioteka Szkoły Podstawowej Nr 1 ogłasza konkurs dla klas I-III na najładniejszą ZAKŁADKĘ DO KSIĄŻKI ph. „Wspomnienie mojej ulubionej postaci z bajki”.
Regulamin: Konkurs na zakładkę.pdf
8 listopada 2024 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych odwiedziły panie z Biblioteki Pedagogicznej w Łomży. W każdej grupie zapoznały najmłodszych z istotą japońskiego teatrzyku kamishibai i przedstawiły dwie legendy: "O Lechu, Czechy i Rusie" oraz "Legendę o Syrence Warszawskiej". Dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały oba obrazkowe przedstawienia i udzieliły prawidłowych odpowiedzi na pytania dotyczące ich treści. Na koniec spotkania układały puzzle z nazwami miesięcy i dni tygodnia.
6 listopada w naszej szkole Samorząd Uczniowski zorganizował „Dzień Postaci z Bajek”. Była to doskonała okazja do rozwijania dziecięcej kreatywności. Tego dnia uczniowie wcielili się w postacie z ulubionych książek, filmów animowanych i bajek, wszyscy przenieśli się do bajkowej krainy.
Dzień Postaci z Bajek to doskonała okazja, aby rozbudzać dziecięcą wyobraźnię, promować czytelnictwo i przypomnieć o tym, jak piękny i kolorowy jest świat bajek.
Albert Einstein twierdził: Jeżeli chcesz aby twoje dzieci były inteligentne, czytaj im bajki. Jeżeli chcesz, aby były bardziej inteligentne, czytaj im więcej bajek.
6 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych przyszły przebrane za swoje ulubione postacie - pojawiły się księżniczki, wróżki, rycerze, zwierzątka i inni bajkowi bohaterowie. Królowa Bajek poprosiła dzieci o odszukanie zagubionych postaci. Żeby uwolnić przyjaciół należało rozwiązać zagadki, odgadnąć tytuł po rekwizytach, po wysłuchanych fragmentach lub po ilustracjach. Wszystkie zadania zostały doskonale wykonane! Bohaterowie wrócili do swoich baśni, a zła czarownica musiała się schować w swoim zamczysku. Przedszkolaki z radością uczestniczyły w zabawach, konkursach i tańcach. Te, które odwiedziły komnatę Pani Dyrektor zostały obdarowane słodkościami.
Uczniowie klas piątych przygotowali wspaniałe stroje i boskie atrybuty na lekcję historii. Dzięki nim Bogowie greccy zeszli z Olimpu i pojawili się w naszej szkole. Z wizytą przybyli Zeus, Posejdon, Hebe, Ares, Demeter, Afrodyta, Hera i Atena. W ten sposób piątoklasiści utrwalili wiadomości na temat wierzeń starożytnej Grecji oraz wykazali się doskonałą znajomością mitologii greckiej. Słowa uznania należą się również rodzicom, którzy wraz z dziećmi przygotowali stroje i rekwizyty.
Nasza drużyna U-15, pod wodzą nauczycielki Ali Żelaznej, zakończyła rywalizację na 4. miejscu – tuż za podium! Wielkie brawa dla wszystkich zawodników za waleczność, determinację i świetną grę. Każdy mecz był wspaniałą piłkarską przygodą i lekcją, która z pewnością zaprocentuje w przyszłości.
23 października społeczność uczniowska naszej szkoły realizowała projekt edukacyjny - Szkolny Dzień Kultury pod hasłem "Z kulturą na ty". W tym dniu przypominaliśmy między innymi o zasadach dobrego i kulturalnego zachowania oraz podkreślaliśmy znaczenie stosowania zwrotów grzecznościowych i magicznych słów. Z tej okazji została przygotowana gazetka szkolna, która zawierała różnorodne informacje o zasadach savoir-vivre'u oraz quizy, dzięki którym uczniowie mogli sprawdzić, jak dobrze znają zasady dobrego zachowania. Podczas godzin wychowawczych zaprezentowano dzieciom zasady etyki uczniowskiej i wspólnie wykonano ciekawe zadania interaktywne.
"Kultura osobista jest wizytówką każdego ucznia".
Nasi młodzi piłkarze zajęli 5-6 miejsce w finale wojewódzkim turnieju “Z Orlika na Stadion” U-13! Wielkie brawa i gratulacje dla wszystkich zawodników za ich ogromne zaangażowanie, walkę i serce do gry. To była wspaniała piłkarska przygoda, pełna emocji, doświadczeń i niezapomnianych chwil.
Dziękujemy wszystkim, którzy kibicowali i wspierali naszą drużynę – jesteście niezastąpieni!
30 października klasa 3c brała udział w programie edukacyjno-obronnym przygotowanym i realizowanym wspólnie przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Obrony Narodowej.
Celem szkolenia najmłodszych było podniesienie świadomości w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie podstawowych nawyków, umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych.
Trzecioklasiści zapoznali się m.in. z zasadami alarmowania, sposobami szukania i wzywania pomocy, podstawami ewakuacji i schronienia oraz nawykami udzielania pomocy. To było bardzo ciekawe spotkanie.
Dzieci z oddziału przedszkolnego 0d wzięły udział w EU Code Week, czyli Europejskim Tygodniu Kodowania. Zajęcia zaczęły od prostych zabaw na dywanie. Potem samodzielnie kodowały na kartce wg podanego wzoru. Dużo radości sprawiły dzieciom zabawy z DOC-em, czyli robotem, który programowały, żeby doszedł do wyznaczonego celu. Odczytywanie wg podanego wzoru początkowo sprawiało odrobinę trudność, ale już po chwili wszyscy radzili sobie doskonale. Po kilku ćwiczeniach również z umieszczaniem obrazka na wskazanym polu nie było problemu.
Umiejętności dzieci zostały docenione, grupa uzyskała certyfikat EU Code Week 2024.
24 października 2024 r. odbyło się uroczyste podsumowanie powiatowego konkursu plastycznego pt: ”Cóż jest piękniejszego niż wysokie drzewo...” zorganizowanego przez Filię Nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łomży. Jedenastu uczniów naszej szkoły zostało nagrodzonych i wyróżnionych.
Nagrody otrzymali:
Marcelina Bielak kl. IV c, Paweł Mitter kl. VII b, Helena Stanisławska kl. V f
Wyróżnienia:
Nikola Ciepłuch kl. IV e, Julia Dobrzycka kl. VII c, Jakub Czerwonko kl. VII a
Malwina Gruszfeld kl. VII b, Iga Matejkowska kl. V f, Natalia Włodkowska kl. VII b
Anna Mitter kl. V a, Aleksandra Just kl. IV e
Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom konkursu.
23 października klasy 5b i 5d wyjechały do Białegostoku. Pierwszym punktem wycieczki było Epi-Centrum, w którym uczniowie skorzystali niemal ze 100 stanowisk doświadczalnych. Następnie odwiedzili ogród zoologiczny, wykorzystując ten czas na spacer i obserwację zwierząt. Nie brakowało w trakcie wycieczki aktywnej integracji i pracy zespołowej. Uczniowie zmierzyli się z zagadkami w Logic Games wykazując się logicznym myśleniem oraz pracą zespołową. Ostatnią atrakcją była gra drużynowa laserowy paintball, w którym liczył się refleks, strategia, szybkość i wsparcie kolegów.
14 października 2024 r. w Dniu Edukacji Narodowej odbyło się ślubowanie klas pierwszych. To jedna z najpiękniejszych tradycji naszej szkoły i ważna uroczystość. W rytm piosenki „Witajcie w naszej bajce” odśpiewanej przez chór dziewcząt z klasy 6b pierwszoklasiści wkroczyli do odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej. Powitała ich pani dyrektor Krystyna Kamińska i życzyła wielu sukcesów edukacyjnych. Ciepłe słowa skierowała także do rodziców, dziadków i licznie zgromadzonych gości. Uroczystość poprowadziła Alicja Mańko z klasy 5a, która zaprosiła pierwszoklasistów i gości na pachnącą kwiatami łąkę, czyli krótki występ artystyczny. Dziewczęta z klasy 5a przebrane za pszczółki, motyle i ptaki recytowały wiersze i zachęcały do wiary we własne możliwości, by w szkole nie bać się wyzwań i „rozwijać swoje skrzydła”. Swój występ teatralny zakończyły pokazem tańca. Pięknie zaprezentowali się także pierwszoklasiści. Wspaniale wyrecytowali wiersz i zaśpiewali piosenkę. Później nadeszła chwila uroczystego ślubowania. Pani dyrektor dokonała pasowania uczniów i życzyła pierwszoklasistom powodzenia w nauce. Na pamiątkę tego podniosłego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy. Oficjalna część uroczystości zakończyła się wykonaniem klasowych zdjęć.
9 października klasy 5c i 5f wybrały się na wycieczkę do Centrum Aktywnego Wypoczynku Gwarek w Pięknej Górze - malowniczej miejscowości niedaleko Giżycka.
Dzieci brały udział w różnych grach i zabawach zespołowych, trenowały swoje zdolności strzeleckie, rozegrały mecz niecodziennej piłki nożnej - bubble football. Emocjonujące drużynowe zmagania wymagały sprawności, współpracy i logicznego myślenia. Dzięki ciekawym zajęciom uczniowie poznali mocne strony swoich rówieśników oraz przekonali się, że w grupie siła.
PAŹDZIERNIKOWY KONKURS BIBLIOTECZNY DLA KLAS VI-VIII
Biblioteka Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łomży zaprasza uczniów klas VI-VIII do udziału w październikowym konkursie bibliotecznym ph. „Skąd się biorą dziurki w serze?”. Celem konkursu jest rozwijanie wiedzy o życiu i twórczości nieco zapomnianej, ale słynącej z celnej puenty i mistrzostwa w posługiwaniu się językiem literackim, polskiej pisarki - poetki - Wandy Chotomskiej; a także kształcenie umiejętności gramatycznych i teoretycznoliterackich.
Prace konkursowe należy składać w bibliotece szkolnej albo przesyłać za pośrednictwem Librusa do pań bibliotekarek – Haliny Rogowskiej lub Ewy Zawalich. Na rozwiązania czekamy do 4 listopada 2024 r. Ogłoszenie wyników nastąpi 13 listopada 2024 r.
Dzień Zdrowia Psychicznego obchodzony jest 10 października każdego roku. Jego celem jest zwiększenie świadomości na temat problemów zdrowia psychicznego oraz promowanie działań na rzecz wsparcia osób z zaburzeniami psychicznymi. Z tej okazji pedagodzy szkoły przygotowali gazetkę informacyjną, z którą zapoznali sią uczniowie (blejtrama na parterze, segment B).
🍎 🍉 🥒 🥦 🥑 🍆 🍅 🍓 🥕 🥗 🍲🍎 🍉 🥒 🥦 🥑 🍆 🍅 🍓 🥕 🥗 🍲
ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE 0A, 0B, 0C, 0D
23 x 11,00 zł = 253 zł
KLASY I - VIII
22 x 6 zł = 132 zł
Opłaty należy dokonać przelewem na konto Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łomży
NR KONTA: 17 1560 0013 2467 3228 9000 0001
w dniach od 2 do 10 października 2024 r.
PROSIMY O WPŁATY W WYZNACZONYM TERMINIE
W tytule należy podać imię i nazwisko dziecka oraz klasę.
🍎 🍉 🥒 🥦 🥑 🍆 🍅 🍓 🥕 🥗 🍲🍎 🍉 🥒 🥦 🥑 🍆 🍅 🍓 🥕 🥗 🍲
Jeżeli uczeń ma odpis z powodu zgłoszonej nieobecności prosimy o kontakt z intendentem pod numerem tel. 86 218-44-39 (wewnętrzny 46) w celu prawidłowego naliczenia płatności.
Uczniowie, których rodzice nie dokonają terminowej płatności za dany miesiąc żywieniowy nie będą mogli korzystać z wyżywienia na terenie szkoły do momentu uregulowania należności.
Dnia 26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków, który miał na celu promowanie wielojęzyczności oraz zrozumienie różnych kultur. Na korytarzu szkolnym została przygotowana gazetka, która prezentowała różne kraje europejskie. Uczniowie mogli poznać podstawowe zwroty w różnych językach, a także wziąć udział w quizie z wiedzy o krajach i językach europejskich. Na specjalnym stoliku przygotowane były albumy promujące różne kraje, w których przedstawione były informacje o danym języku, kulturze kraju i jego tradycjach. Europejski Dzień Języków to świetna okazja, aby uczniowie mogli rozwijać swoje umiejętności językowe, poznawać inne kultury i uświadamiać sobie jak ważna jest komunikacja w języku obcym.
Nasza drużyna dziewcząt zdobyła II miejsce w Mistrzostwach Miasta w Piłce Nożnej Dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci! Gratulujemy.
Uczniowie klasy 4c wzięli udział w XXXIII Rajdzie Pieszym organizowanym przez PTTK oddział w Łomży. Ośmio kilometrowa trasa prowadziła przez Mątwicę, Szablak, Nowogród do wiaty nad Pisą w Morgownikach. Uczestnicy rajdu mieli możliwość poznać m.in. piękne rekreacyjne tereny doliny Narwi i Pisy oraz zwiększyć wiedzę geograficzną, historyczną i przyrodniczą.
Uczniowie klasy 4d pojechali do miejscowości Włodki. Tam w miejscu noszącym nazwę „Projekt Zagroda” spędzić czas na świeżym powietrzu i uczestniczyli w zabawach integracyjnych. Tego dnia zostały zorganizowane warsztaty plastyczne w czasie, których uczniowie mieli okazję ozdobić według własnego pomysłu torby na zakupy. Wszystkie zaplanowane gry i zabawy spotkały się z dużym zainteresowaniem. Był także czas na malowanie dłońmi po folii, odpoczynek w hamaku, smaczne kiełbaski i pianki z ogniska.
Na koniec czekała niespodzianka – pyszna wata cukrowa. Szkoda, że czas przeznaczony na zabawę szybko minął.
Ciekawostki z życia szkoły.
Powered by aSc EduPage